Wyślij pieniądze do Portugalii z Polski. Tanie i szybkie sposoby transferu pieniędzy za granicę.

Porównaj najlepsze ceny i opłaty za wysyłanie pieniędzy do Portugalii z Polski

Wysyłam
z
na

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje

Najlepsza oferta
Kurs wymiany walut:0.2167
Opłaty za przelew:zł13.84 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Zarejestruj się już dziś i otrzymaj 10 darmowych przelewów
Suma
€2,164.40 EUR
Znaleziono jeszcze 5 dostawców
Kursy zaktualizowano niecałą minutę temu
Kurs wymiany walut:0.2176
Opłaty za przelew:zł58.16 PLN
Czas realizacji:Natychmiast-2 dni
Otrzymaj kurs gwarantowany z Wise
Suma
€2,163.45 EUR
Kurs wymiany walut:0.2161
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Suma obejmuje specjalną stawkę Exiap i brak opłat za wszystkie przelewy OFX
Suma
€2,161.00 EUR
Kurs wymiany walut:0.2157
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:2–3 dni
Zrób przelew już dziś i otrzymaj specjalny kurs dla nowych klientów
Suma
€2,157.47 EUR
Kurs wymiany walut:0.2151
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:2 dni
Suma
€2,150.94 EUR
Kurs wymiany walut:0.2102
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:0–2 dni
Suma obejmuje rabat promocyjny dla nowych klientów
Suma
€2,102.00 EUR

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje: Jeśli wybierzesz jednego z tych dostawców, otrzymamy opłatę za polecenie, ale Twój wybór nie wpłynie na ranking tych dostawców, kursy wymiany oraz na żadne pobierane opłaty. Nasze wyniki są klasyfikowane według kosztów, które ponosi klient, od najmniejszych do największych. Dowiedz się więcej.

Dlaczego warto zaufać Exiap?

Dołącz do ponad 100 tysięcy użytkowników, którzy każdego miesiąca sporo oszczędzają, dzięki naszej usłudze wyszukiwania i porównywania kursów wymiany i opłat za przelewy międzynarodowe.

Porównujemy zaufanych dostawców
Porównujemy zaufanych dostawców
Opłaty i kursy są wyświetlane w sposób przejrzysty
Opłaty i kursy są wyświetlane w sposób przejrzysty
Oszczędzaj na zagranicznych przelewach
Oszczędzaj na zagranicznych przelewach

Jak najlepiej zrobić przelew zagraniczny z Polski do Portugalii

 1. Najtańszy dostawca:   CurrencyFair
 2. Najlepszy kurs wymiany:   Wise
 3. Najszybszy dostawca:   Wise
 4. Najlepiej oceniany dostawca:   Currencies Direct

Jaki jest najtańszy sposób na wysyłanie pieniędzy do Portugalii z Polski?

 • CurrencyFair: 54.03 PLN
 • Wise: 58.16 PLN
 • OFX: 69.92 PLN
 • TorFX: 86.41 PLN
 • Currencies Direct: 117.04 PLN

Wysyłając pieniądze do Portugalii z Polski ważne jest, żeby obliczyć całkowity koszt przelewu z Złoty polski na Euro . Należy zwrócić uwagę zarówno na opłatę, jaką dostawca pobierze „z góry”, jak i na kurs wymiany PLN/EUR.

Dostawcy często twierdzą, że oferują niskie opłaty lub całkowity brak opłat, ale w rzeczywistości ich marże są ukryte w oferowanym kursie wymiany walut. W tej chwili kurs międzybankowy PLN/EUR wynosi 0.21761. Porównując opłaty za transfer pieniędzy do Portugalii z Polski, warto najpierw przyjrzeć się oferowanym kursom wymiany.

Na przykład, większość tradycyjnych banków dodaje ukrytą marżę do oferowanego przez siebie kursu wymiany. Jeśli 1 PLN to 0.21761 EUR, Twój bank może dodać 3% marżę i zaproponować kurs 1 PLN = 0.22414 EUR. W zależności od tego, jak utworzyłeś płatność, może to oznaczać, że Twój koszt całkowity będzie większy lub odbiorca otrzyma mniej.

CurrencyFair, najtańszy dostawca, oferuje 0.2167 dla pary walutowej PLN/EUR i pobiera opłatę 54.03 PLN. Możesz w ten sposób oszczędzić 298.54 PLN w porównaniu z opłatą 352.57 PLN, którą oferuje Remitly.

Niniejsze dane dotyczące cen są pobierane ze stron internetowych dostawców, a opłaty naliczane na podstawie całkowitego kosztu (cena transferu pieniędzy plus marża za wymianę walut).

Przejdź na stronę CurrencyFair

Jaki jest najszybszy sposób na wysłanie pieniędzy do Portugalii z Polski?

 

Dostawa płatności realizowanych przez dostawców w tabeli trwa zwykle:

 • Wise: Natychmiast-2 dni
 • Remitly: 0–2 dni
 • CurrencyFair: 1–3 dni
 • OFX: 1–3 dni
 • Currencies Direct: 2 dni

Wysyłanie pieniędzy do Portugalii z Polski zostanie zrealizowane znacznie szybciej, jeśli zamiast bankowi, w którym dostawa płatności może zająć do 3 do 5 dni roboczych, powierzymy tę usługę firmie zajmującej się przelewami pieniężnymi. Najszybszym w naszej tabeli dostawcą usług transferu pieniędzy do Portugalii z Polski jest Wise (Natychmiast-2 dni).

Przejdź na stronę Wise

Kto jest najlepiej ocenianym dostawcą przelewów zagranicznych do Portugalii z Polski?

 

Spośród 6 dostawców, których znaleźliśmy do transferu pieniędzy do Portugalii z Polski, oto jak wypadają oni pod względem liczby recenzji i średniej oceny na Trustpilot:

 • Currencies Direct: 9,700 reviews, rated 4.9/5 on Trustpilot
 • TorFX: 2,481 reviews, rated 4.9/5 on Trustpilot
 • OFX: 6,342 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • Wise: 195,211 reviews, rated 4.2/5 on Trustpilot
 • CurrencyFair: 6,822 reviews, rated 4.2/5 on Trustpilot
Przejdź na stronę Currencies Direct

Najbezpieczniejszy sposób na wysłanie pieniędzy do Portugalii z Polski

Wybór dostawcy usług przelewów zagranicznych może wydawać się ryzykowny. Jednak nasza porównywarka zawsze będzie polecać tylko zaufanych dostawców, którzy działają zgodnie z prawem w każdej części świata, w której się znajdują.

Kiedy szukasz najbezpieczniejszych sposobów na wysłanie pieniędzy do Portugalii z Polski, zazwyczaj będziesz chciał poszukać dostawców, którzy są zarejestrowani i działają w ramach FCA. W niektórych przypadkach operatorzy mogą być również regulowani przez PRA. A jeśli wysyłasz pieniądze za pośrednictwem swojego banku, możesz również przeczytać o FSCS. Zbyt wiele akronimów? Przyjrzyjmy się, co one oznaczają:

FCA – Financial Conduct Authority – prawie wszystkie działania finansowe muszą być autoryzowane przez FCA. Zadaniem FCA jest regulowanie i nadzorowanie działalności finansowej w celu upewnienia się, że standardy są przestrzegane, a organizacje finansowe prowadzą bezpieczną i legalną działalność.

PRA – Prudential Regulation Authority – zadaniem PRA jest zapewnienie bezpiecznego zarządzania bankami, towarzystwami budowlanymi, firmami ubezpieczeniowymi i innymi podobnymi instytucjami finansowymi, kontrola ryzyka i bezpieczeństwo pieniędzy klientów.

FSCS – Financial Services Compensation Scheme – FSCS chroni klientów w przypadku upadłości banku, ubezpieczyciela lub innej uprawnionej firmy świadczącej usługi finansowe. Za pośrednictwem FSCS możesz uzyskać odszkodowanie w sytuacji, gdy Twój bank zbankrutuje lub popadnie w inne problemy finansowe.

Jak wysłać pieniądze do Portugalii z Polski?

Masz kilka podstawowych opcji, jeśli chcesz wysłać pieniądze z Polski do Portugalii:


 • Zrób przelew bankowy do Portugalii - większość banków pozwoli Ci zrealizować przelew zagraniczny online, telefonicznie lub odwiedzając oddział. Płatności EUR zostaną wysłane bezpośrednio z Twojego konta bankowego na lokalne konto bankowe odbiorcy w wybranej walucie.
 • Odwiedź placówkę - kilka specjalistycznych firm zajmujących się trasferem pieniędzy działa poprzez duże sieci oddziałów i agencji, więc możesz odwiedzić jedną z takich placówek i dokonać płatności EUR w gotówce.
 • Wyślij pieniądze online z Polski do Portugalii - jeśli wolisz dokonać płatności GBP/EUR online lub skorzystać ze smartfona, możesz wybrać własną usługę bankowości internetowej lub firmę specjalizującą się w przelewach zagranicznych. Dostawcy ci mogą często oferować lepsze kursy wymiany i niższe opłaty niż banki.

Jak przesłać pieniądze na inne konto bankowe w Portugalii:

Wysyłanie pieniędzy na inne konto bankowe w Portugalii jest często najwygodniejszą opcją, zarówno dla Ciebie, jak i dla odbiorcy. Odbiorca nie musi podejmować żadnych działań, żeby otrzymać pieniądze, które trafiają na wyznaczone konto w wybranej walucie, i które można od razu wydawać lub wypłacać.

Jeśli wysyłasz pieniądze bezpośrednio na konto bankowe w Portugalii, wybór odpowiedniego dostawcy może być najtańszym i najszybszym sposobem dokonania płatności. Każdy dostawca ma własny sposób organizowania płatności, ale kroki, które musisz podjąć są zwykle podobne:

Wysyłanie pieniędzy z pomocą dostawcy przelewów pieniężnych w czterech prostych krokach:

 1. 1
  Utwórz konto
  Zarejestruj nowe konto w preferowanym serwisie, wprowadzając swoje dane kontaktowe i kilka podstawowych informacji. Dla wygody możesz nawet zrobić to za pomocą Facebooka lub Google.
 2. 2
  Zweryfikuj swoją tożsamość
  W zależności od rodzaju dokonywanej płatności, może być konieczne zweryfikowanie konta poprzez przesłanie zdjęcia swoich dokumentów tożsamości. Ten krok pomaga zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i często jest wymogiem prawnym.
 3. 3
  Przelej środki na swoje konto
  Dodaj środki w funtach za pomocą przelewu bankowego lub płatności kartą.
 4. 4
  Dodaj dane odbiorcy i wyślij
  Dodaj dane osobowe i dane konta bankowego odbiorcy, sprawdź kurs wymiany i opłatę, a następnie potwierdź. To wszystko. Twoje pieniądze zostaną teraz wysłane i możesz śledzić ich postęp online lub w aplikacji swojego dostawcy.

Jak zapłacić za przelew zagraniczny do Portugalii z Polski?

Różni dostawcy oferują różne opcje finansowania zagranicznych przelewów. Na szczęście, dostawców jest naprawdę wiele.

Przyjrzyjmy się kilku opcjom płatności przy wysyłaniu pieniędzy do Portugalii z Polski za pośrednictwem tych dostawców:

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

OFX

Przelew bankowy lub polecenie zapłaty

TorFX

Przelew bankowy, przelew SWIFT, karta debetowa lub czek

Currencies Direct

Przelew bankowy lub karta debetowa

Remitly

Przelew bankowy lub karta (debetowa, kredytowa lub przedpłacona)

Dane potrzebne do wysłania pieniędzy do Portugalii z Polski

Dane potrzebne do wysłania pieniędzy z Polski do Portugalii mogą różnić się w zależności od dostawcy. Musisz co najmniej znać nazwę odbiorcy i zazwyczaj zostaniesz poproszony o:

 • IBAN
 • BIC

Trendy kursu wymiany walut dla PLN/EUR

Jak w przypadku wielu walut, kurs wymiany PLN/EUR zmienia się z czasem ze względu na zmiany w podaży i w popycie.

Wahania kursu walutowego mogą być spowodowane podstawowymi zmianami w sytuacji gospodarczej w Polsce lub w Portugalii. Innymi kwestiami, które mogą wpływać na wahania kursu, są zmiany w stabilności politycznej, a nawet zwykłe spekulacje dotyczące tego, gdzie handlowcy kupują lub sprzedają waluty w oparciu o to, jak ich zdaniem zmienią się trendy.

W tej chwili za 1 Złoty polski można kupić 0.21761 Euro.

Średni kurs wymiany PLN/EUR w ciągu ostatnich 7 dni wynosił 0.2162. Jest to 0.275% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami, kiedy wynosił 0.21561.

Ile wyniesie opłata za mój przelew zagraniczny do Portugalii?

Opłaty za wysłanie pieniędzy do Portugalii z Polski za pomocą jednego z dostawców zagranicznych przelewów z naszych tabeli wahają się od 54.03 PLN w CurrencyFair do 352.57 PLN w Remitly (choć opłata może być jeszcze wyższa w przypadku banku). Dokładny koszt zależy w dużej mierze od tego, gdzie wysyłasz pieniądze, jak dużo wysyłasz, jak chcesz zapłacić i jak chcesz, żeby płatność została odebrana.

Zazwyczaj wysyłanie pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe odbiorcy za pomocą specjalistycznego serwisu może być dokonywane przy dość niskich kosztach, podczas gdy tradycyjne opłaty za przelewy bankowe mogą być wyższe. Płacenie za przelew kartą kredytową lub gotówką często oznacza również wzrost opłat.

Wysyłając zagraniczny przelew, nie zapominaj, że całkowita opłata, jaką ponosisz, może zawierać opłatę za płatność, dodatkową opłatę związaną z użytym kursem wymiany oraz opłaty osób trzecich, takie jak opłata za zaliczkę gotówkową od wystawcy karty kredytowej.

Jak długo idzie przelew zagraniczny do Portugalii z Polski?

Czas potrzebny na realizację trasferu pieniędzy do Portugalii z Polski zależy od różnych czynników, w tym od dostawcy, z którego usług korzystasz, sposobu płatności i sposobu, w jaki chcesz, żeby odbiorca otrzymał Twoje pieniądze. Wśród firm, które porównujemy, najszybszym międzynarodowym dostawcą przelewów pieniężnych do Portugalii jest Wise, który może dostarczyć pieniądze do odbiorcy w EUR w Natychmiast-2 dni. Najwolniejszym zaś dostawcą Złoty polski do Portugalii jest TorFX – wysłanie pieniądzy do Portugalii zajmuje tej firmie 2–3 dni.

Wysyłanie pieniędzy do Portugalii z Polski – Werdykt

Jeśli chodzi o wybór najlepszego dostawcy usług w zakresie wysyłania pieniędzy do Portugalii z Polski, to naprawdę zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb.

Najtańszym dostawcą pokazanym w naszym porównaniu jest CurrencyFair, a najszybszym Wise. Wise może dostarczyć Twoje pieniądze do odbiorcy w Portugalii w Natychmiast-2 dni.

Jeśli bezpieczeństwo jest tym, co interesuje Cię najbardziej, jeśli chodzi o wybór najlepszego dostawcy przelewów zagranicznych do Portugalii, to wszyscy dostawcy, których wymieniliśmy powyżej, są regulowani przez różne instytucje finansowe i powinni gwarantować bezpieczeństwo przy wysyłaniu pieniędzy do Portugalii.

Najlepsze wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejszy kurs wymiany walut online

Najczęściej zadawane pytania przy wysyłaniu pieniędzy do Portugalii z Polski

Jaki jest najlepszy sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę?

Nie ma jednego, najlepszego sposobu na przesyłanie pieniędzy do Portugalii. Wszystko zależy od Twoich priorytetów. Każdy dostawca oferuje inne koszty, czas realizacji przelewu i udogodnienia. Korzystanie z naszej porównywarki różnych dostawców jest dobrą i małą uciążliwą metodą na znalezienie najlepszej dla siebie opcji.

Jak wysłać pieniądze do Portugalii z Polski?

Możesz wysłać pieniądze do Portugalii, korzystając z usług własnego banku, specjalistycznego serwisu przekazów pieniężnych, e-portfela lub odwiedzając fizyczny punkt przekazów pieniężnych. Każda z tych opcji ma inne wady i zalety, więc najlepsza z nich będzie zależeć od konkretnego przelewu i osobistych wymagań.

Czy mogę wysyłać przelewy zagraniczne do Portugalii z Polski za darmo?

Nie możesz wysłać pieniędzy z Polski do Portugalii za darmo. Przelewy zagraniczne generują koszty dla dostawców usług finansowych, więc zawsze pobierana jest jakaś opłata (firma musi pokryć swoje koszty i osiągać zyski). Jednak wielu dostawców ukrywa poniesione przez Ciebie koszty w miejscach trudnych do zauważenia, czyli dodając je do kursów wymiany stosowanych przy przelewach. W ten sposób dostawcy mogą reklamować płatności bez prowizji, jednocześnie zarabiając przy każdym przelewie jakąś kwotę.

Jak obliczyć kurs wymiany?

Kurs wymiany pokazuje, ile otrzymasz, gdy sprzedasz jedną walutę i kupisz drugą. Nie istnieje jednak jeden wspólny kurs wymiany, zamiast tego banki i dostawcy usług finansowych mają możliwość ustalania własnych kursów, które mogą zawierać dodatkowe opłaty.

Najlepszym punktem odniesienia jest uśredniony kurs wymiany dla danej pary walutowej. Można go wyszukać bezpośrednio w Google lub korzystając z godnego zaufania przelicznika walut online. Jest to kurs, który otrzymują banki i dostawcy płatności, gdy sami kupują walutę. Jeśli kurs oferowany przez dostawcę różni się od uśrednionego kursu wymiany, oznacza to zazwyczaj, że do kursu doliczana jest marża, czyli dodatkowa opłata. Może to spowodować wzrost kosztów lub sprawić, że odbiorca otrzyma mniej niż się spodziewa.

Kiedy najlepiej jest realizować przelewy pieniędzy do Portugalii z Polski?

Oficjalnie, najlepszy czas na wysłanie pieniędzy do Portugalii nie istnieje. Wszystko zależy od czynników, takich jak to, kiedy musisz wysłać pieniądze lub kiedy chcesz, żeby Twoje środki zostały otrzymane.

Będzie to również zależało od czasu wysyłania pieniądzy lub opłat oferowanych przez Twoich dostawców lub banki.

Jak zrobić szybki przelew online za granicę?

Przelewy dokonywane przez internet do odbioru gotówki, lub do portfeli mobilnych, są zwykle realizowane szybko, jeśli nie natychmiast. Możesz również zrealizować natychmiastową płatność za pomocą usługi portfela elektronicznego. W obu przypadkach jednak zapłacisz prawdopodobnie dodatkową opłatę za szybszą dostawę.