Znajdź najlepszy sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę online

Wysyłam
z
na

Porównujemy najbardziej zaufanych dostawców usług przelewów pieniężnych na świecie

Powyżej sporządziliśmy listę najlepszych dostawców przekazów pieniężnych, ale porównujemy również inne firmy, którzy oferują podobną usługę. Poniżej znajdziesz linki do wszystkich opinii:

Wise
Western Union
Remitly
Currencies Direct
WorldRemit
TorFX
OFX

Przelew zagraniczny – Najczęściej zadawane pytania

Czym jest przelew zagraniczny?

To sposób, w jaki przelewasz pieniądze ze swojego konta bankowego w Wielkiej Brytanii na konto należące do osoby, którą znasz w innym kraju. Międzynarodowe przelewy pieniężne są popularne zarówno w przypadku dużych jednorazowych płatności, jak i niewielkich kwot częstych przekazów.

Czy obowiązują minimalne i maksymalne limity?

Tak. Limity te różnią się w zależności od kwoty, jaką chcesz przelać; krajów, do których wysyłasz pieniądze; oraz metody przelewu (wpłata bankowa, płatność mobilna lub odbiór gotówki).

W przypadku OFX minimalna kwota przelewu wynosi 100 GBP. Dla porównania, Wise nie narzuca ani minimalnej, ani maksymalnej kwoty przelewu. Tymczasem WorldRemit nie ma ustalonej minimalnej kwoty przelewu, a maksymalna kwota, jaką można wysłać z ich pomocą, wynosi 50 000 GBP (przelewem bankowym).

Jak bezpiecznie przesyłać walutę na arenie międzynarodowej?

Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoich środków podczas transferu dużych sum pieniędzy za granicę, masz do wyboru kilka opcji. Wszyscy porównywani przez nas dostawcy stosują się do najsurowszych standardów bezpieczeństwa i są w pełni regulowani. Ściśle przestrzegają również lokalnych i międzynarodowych przepisów, żeby jak najlepiej obsługiwać swoich klientów.

  • Przelew bankowy – można przesyłać pieniądze bezpośrednio między swoim bankiem a bankiem w innym kraju, ale wiąże się to z wysokimi opłatami.
  • Usługi przekazów pieniężnych online – wyspecjalizowani dostawcy, tacy jak Wise, są przejrzyści, bezpieczni i w pełni regulowani.
  • Usługi przelewów typu peer-to-peer – firmy takie jak Wise i PayPal kojarzą Cię z osobami kupującymi lub sprzedającymi walutę, którą chcesz wymienić
Dlaczego opłaty za przelewy zagraniczne różnią się od siebie?

Różne firmy pobierają różne opłaty. Gdy wysyłasz pieniądze za granicę za pośrednictwem swojego banku lub firmy zajmującej się międzynarodowymi przelewami pieniężnymi, możesz zostać obciążony opłatami na kilka sposobów:

  1. Firma może zaoferować nieco gorszy kurs wymiany waluty, znany również jako marża nałożona na kurs wymiany.
  2. Firma może pobierać stałą opłatę.
  3. Firma może pobierać prowizję lub opłatę za usługę, zwaną również opłatą procentową.

Należy również pamiętać, że jeśli wysyłasz pieniądze na konto bankowe innej osoby, bank tej osoby może pobierać opłaty manipulacyjne. Firma zajmująca się transferem pieniędzy nie ma wpływu na wysokość tych opłat i aby dowiedzieć się, ile mogą one wynosić, należy skontaktować się z bankiem przyjmującym przelew.

Dowiedz się, ile naprawdę kosztuje wysyłanie pieniędzy za granicę i otrzymaj najkorzystniejszy kurs.

Jakie są najlepsze aplikacje do realizacji przelewów zagranicznych?

Większość dostawców posiada aplikacje na smartfony, dzięki którym można uzyskać dostęp do przekazów pieniężnych i wykonywać je w podróży. Aplikacje te można zainstalować na urządzeniach Apple i Android, a następnie używać ich do tworzenia, opłacania i śledzenia międzynarodowych przekazów pieniężnych.

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych aplikacji naszych dostawców:

  • Aplikacja do przelewów pieniężnych Wise
  • Aplikacja do przelewów pieniężnych WorldRemit
  • Aplikacja do przelewów pieniężnych WorldFirst (jeśli przelewasz pieniądze poza USA)
  • Aplikacja do przelewów pieniężnych OFX

Dowiedz się więcej na temat najlepszych aplikacji do realizacji międzynarodowych przelewów pieniężnych.