Jak działa nasza strona

 

Wierzymy w przejrzystość, dlatego chcemy przedstawić Ci fakty na temat naszej strony. Zarówno korzyści, jak i ograniczenia. Naszym celem jest dostarczanie dokładnych i aktualnych informacji, w tym wskazówek i narzędzi. Porównujemy dostawców również w oparciu o ustalone kryteria, takie jak kursy, opłaty i opinie klientów.

Illustration showing a padlock, signifying safety

Wierzymy w przejrzystość, dlatego chcemy przedstawić Ci fakty na temat naszej strony. Zarówno korzyści, jak i ograniczenia. Naszym celem jest dostarczanie dokładnych i aktualnych informacji, w tym wskazówek i narzędzi. Porównujemy dostawców również w oparciu o ustalone kryteria, takie jak kursy, opłaty i opinie klientów.

Cenimy sobie przejrzystość i pełną jawność informacji w naszych kontaktach z użytkownikami. Nigdy nie pobieramy opłat za oszczędzanie pieniędzy i prowadzenie rankingów ofert/dostawców na podstawie poleceń. Nie pobieramy też żadnych opłat za reklamę. Staramy się być tak uczciwi i obiektywni, jak to tylko możliwe.

Nie możemy jednak zagwarantować, że nasze informacje są doskonałe, ponieważ w pracy dziennikarskiej jesteśmy ograniczeni co do treści i źródeł danych, do których mamy dostęp. Prosimy pamiętać, że korzystając z naszej strony internetowej, korzystasz z podanych na niej informacji na własne ryzyko, a my nie ponosimy odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak.

 

Zastrzeżenie dotyczące porównywania ofert

 

Nasze porównania cenowe opieramy na danych zebranych od dostawców, zazwyczaj w odstępach 5-minutowych.

Porównujemy wyłącznie przelewy międzybankowe, a w przypadkach, gdy operatorzy mają płatne plany, korzystamy z planu bezpłatnego.

Tabela porównawcza pokazuje, ile kosztuje wysłanie pieniędzy za granicę, między podanymi walutami, za pośrednictwem każdego z wymienionych przez nas dostawców. Pokazuje również kwotę, jaką otrzymuje odbiorca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wyjaśniliśmy, co oznaczają poszczególne elementy naszej tabeli porównawczej i jak obliczamy te dane.


 

1. Opłata za przelew

 

„Opłata za przelew” to po prostu kwota, jaką według dostawcy należy zapłacić za korzystanie z jego usługi online. Porównujemy tylko koszty przelewów internetowych z banku do banku. Bankowość telefoniczna, płacenie w oddziale banku lub płacenie za przelew kartą kredytową są zazwyczaj droższe.


 

2. Kurs wymiany

 

Kurs wymiany walut jest podawany przez dostawców usług w tabeli.


 

3. Koszt całkowity

 

„Koszt całkowity” oblicza się poprzez uwzględnienie opłaty za przelew i marży kursu walutowego. Aby obliczyć marżę kursu walutowego, należy sprawdzić różnicę między kursem walutowym podanym przez dostawcę, a średnim kursem rynkowym podanym przez agencję Reuters. Na przykład, jeżeli kurs dostawcy wynosi 1,4, a średni kurs rynkowy w serwisie Reuters wynosi 1,6, odnotowujemy różnicę 0,2 (12,5%). Różnicę tę nazywamy marżą.


 

Ogólne zastrzeżenie

 

Strona Exiap (https://www.exiap.pl/) jest wyłącznie stroną porównawczą, a nie platformą handlu walutami. Exiap jest stroną internetową prowadzoną przez TransferWise Ltd („My”, „Nas”), spółkę założoną zgodnie z prawem Anglii i Walii o numerze 07209813. Wise jest nazwą handlową TransferWise Ltd.

Nie gwarantujemy, że strona Exiap będzie działać w sposób nieprzerwany, wolny od błędów oraz wirusów lub innych szkodliwych elementów. Zawartość Strony Exiap ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi wyczerpującego opracowania tematu.

Wyraźnie zrzekamy się wszelkich stosunków umownych lub powierniczych z użytkownikiem na podstawie zawartości strony Exiap, a użytkownik nie może polegać na niej w żadnym celu.

Przed podjęciem lub powstrzymaniem się od podjęcia jakichkolwiek działań na podstawie treści zawartych na stronie Exiap, użytkownik powinien skonsultować się z wykwalifikowanymi specjalistami.

Chociaż dokładamy uzasadnionych starań, żeby zaktualizować informacje zawarte na stronie Exiap, nie składamy żadnych oświadczeń, zapewnień ani gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, że zawartość naszej strony jest dokładna, kompletna lub aktualna, oraz ZRZEKAMY SIĘ WSZELKIEJ DOROZUMIANEJ GWARANCJI MOŻLIWOŚCI SPRZEDAŻY LUB PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU.

Niektóre treści zamieszczone na stronie Exiap zostały zlecone przez Nas, ale są dziełem niezależnych wykonawców. Wykonawcy ci nie są pracownikami, współpracownikami, agentami ani partnerami firmy Wise i nie podają się za takowych. Informacje i treści zamieszczane przez tych niezależnych wykonawców nie zostały przez nas zweryfikowane ani zatwierdzone. Poglądy wyrażane przez te osoby na stronie exiap.pl nie reprezentują naszych poglądów.


 

Zasady ogólne

 

Nie badamy wypłacalności firm, o których mówimy. Zawsze istnieje ryzyko, że firma może mieć problemy i zbankrutować, ale takie informacje bardzo rzadko są podawane do wiadomości publicznej, dopiero po fakcie, więc nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Należy pamiętać, że choć zawsze staramy się podawać dokładne informacje o produktach i dostawcach w momencie publikacji, to niestety ceny i warunki produktów i ofert zawsze mogą zostać później zmienione przez dostawcę, dlatego należy najpierw sprawdzić je dwukrotnie. Często zamieszczamy linki do innych stron internetowych, ale nie możemy ponosić odpowiedzialności za ich zawartość.


 

Informacje na stronie Exiap nie stanowią porady finansowej

 

Nie udzielamy porad finansowych. Wszystkie informacje oparte są na badaniach dziennikarskich, a nie na poradach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że nie bierzemy pod uwagę konkretnych potrzeb i okoliczności.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji finansowej należy zawsze przeprowadzić własne badania rynkowe, żeby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla konkretnej sytuacji.