Jak działa nasza strona

 

Exiap to przejrzysta międzynarodowa porównywarka przelewów pieniężnych oraz blog. Nasze tabele porównawcze przelewów pieniężnych są domyślnie zorganizowane od najniższego do najwyższego kosztu, biorąc pod uwagę opłaty za przelewy i kursy wymiany. Porównanie w ten sposób jest konieczne, ponieważ dostawcy często reklamują „niskie” lub „zerowe” opłaty za przelewy, ale w rzeczywistości mogą dodawać marżę do kursu wymiany, czyniąc transakcje droższymi, niż większość użytkowników zdaje sobie sprawę. Mając wgląd w całkowity koszt (opłaty + kursy wymiany), łatwo możesz zdecydować, która usługa może być dla Ciebie odpowiednia.

Illustration showing a padlock, signifying safety

Exiap to przejrzysta międzynarodowa porównywarka przelewów pieniężnych oraz blog. Nasze tabele porównawcze przelewów pieniężnych są domyślnie zorganizowane od najniższego do najwyższego kosztu, biorąc pod uwagę opłaty za przelewy i kursy wymiany. Porównanie w ten sposób jest konieczne, ponieważ dostawcy często reklamują „niskie” lub „zerowe” opłaty za przelewy, ale w rzeczywistości mogą dodawać marżę do kursu wymiany, czyniąc transakcje droższymi, niż większość użytkowników zdaje sobie sprawę. Mając wgląd w całkowity koszt (opłaty + kursy wymiany), łatwo możesz zdecydować, która usługa może być dla Ciebie odpowiednia.

W 2021 roku portal Exiap został przejęty przez Wise, firmę świadczącą usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych. Przedsiębiorstwo Wise zostało założone po części w celu zapewnienia przejrzystości w branży, z modelem cenowym, który wyraźnie wskazuje użytkownikom całkowite koszty ich transferów. Wise pozostaje zaangażowany w utrzymanie przejrzystości Exiap, a jego oferta w tabelach porównawczych przechodzi ten sam proces, co oferta innych dostawców. Oznacza to, że kiedy Wise jest najtańsze, to znajduje się na szczycie, a kiedy nie jest, to go tam nie ma. To tak proste.

Jest jeszcze kilka ważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o Exiap, a więc czytaj dalej.

Zastrzeżenie dotyczące porównania 

 • Tabela porównawcza wskazuje, ile kosztuje wysyłanie pieniędzy za granicę, pomiędzy określonymi walutami, przy użyciu każdego z wymienionych przez nas dostawców. Pokazuje również kwotę, jaką otrzyma odbiorca.

 • Nasze wyniki porównania są domyślnie sortowane od najniższego do najwyższego kosztu poniesionego przez Ciebie w wybranej walucie.

 • Zestawienia opieramy na danych zebranych od dostawców. Są one gromadzone na dwa sposoby:

 • 1) Partnerzy udostępniają nam swoje dane w ramach zobowiązań wynikających z umowy. Dane te są zazwyczaj zbliżone do czasu rzeczywistego.

 • 2) Przykładowe dane są pobierane ze stron internetowych dostawców w określonych terminach. Oznacza to, że mogą być niedokładne, ponieważ szacujemy ich opłaty na podstawie przykładowych danych, które zebraliśmy w przeszłości. Robimy to, ponieważ może to być jedyny sposób pozwalający przedstawić oferty niektórych dostawców w naszej tabeli i nie ma innej alternatywy w czasie rzeczywistym. Szacujemy dane tylko dla dużych marek, z którymi nie współpracujemy, ponieważ rozumiemy, że użytkownicy chcą porównywać zaufane usługi, na których mogą polegać.

 • Porównujemy wyłącznie przelewy międzybankowe, a w przypadkach, gdy dostawca ma płatny plan, korzystamy z opcji bezpłatnej.

 • Nie porównujemy wszystkich dostępnych dostawców przekazów pieniężnych. Jest ich po prostu za dużo, a dodanie ich do naszej strony internetowej i utrzymanie ich obecności wiąże się z kosztami. Dlatego mamy pewne orientacyjne kryteria przy podejmowaniu decyzji, których dostawców uwzględniamy, co pomaga nam upewnić się, że dostawcy są dla Ciebie odpowiedni i pasują do rodzaju porównania, które przeprowadzamy w Exiap. Możesz sprawdzić te kryteria poniżej.

 • Bez wahania wyróżnimy dostawcę w naszej tabeli porównawczej, który dla danego przelewu międzynarodowego będzie tańszą opcją niż Wise.

Orientacyjne kryteria dotyczące wyróżniania partnerów

 • Zdolność partnera do dzielenia się cenami, abyśmy mogli przejrzyście wyświetlić wyniki w tabeli porównawczej cen.

 • Partnerzy muszą być w stanie zaoferować nam warunki zgodne z ustalonymi przez nas progami. Exiap jest bezpłatny dla swoich użytkowników, ale prowadzenie strony wiąże się z kosztami. Portal zarabia na prowizjach, które otrzymujemy od partnerów.

 • Partnerzy muszą mieć ugruntowaną pozycję i być odpowiedni dla swoich odbiorców. Oznacza to: prowadzenie działalności przez co najmniej 4 lata, miesięczną liczbę wyszukiwań wynoszącą co najmniej 15 000 i ponad 2000 recenzji w serwisie Trustpilot.

Możemy wyróżniać dostawców, z którymi nie współpracujemy, ponieważ rozumiemy, że nasi użytkownicy chcą porównywać się z dużymi markami, które znają. Te serwisy mogą nie mieć programu partnerskiego lub nie chcą z nami współpracować. Wyróżnienie w takim wypadku odbywa się doraźnie, ponieważ zbieranie danych wymaga czasu i zasobów. Zazwyczaj taki dostawca ma co najmniej 1 000 000 miesięcznych wyszukiwań.

Informacje Ogólne

 • Brak handlu walutami. Exiap jest tylko porównywarką, a nie platformą do handlu walutami.

 • Nie udzielamy porad finansowych. Wszystkie informacje zawarte w Exiap nie powinny być rozpatrywane jako porady finansowe. Opierają się na badaniach, a nie na spersonalizowanych poradach skierowanych do osób fizycznych. Przed podjęciem lub powstrzymaniem się od jakichkolwiek działań na podstawie treści zawartych na portalu Exiap, należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym doradcą finansowym.

 • Brak gwarancji. Należy pamiętać, że korzystając ze strony internetowej Exiap, użytkownik korzysta z podanych informacji na własne ryzyko i nie możemy przyjąć odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zaktualizować informacje na temat Exiap, nie składamy żadnych oświadczeń, zapewnień ani gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, że zawartość witryny jest dokładna, kompletna lub aktualna i ZRZEKAMY SIĘ WSZELKICH DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, LUB DO OSIĄGNIĘCIA OKREŚLONEGO CELU. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby w momencie publikacji podać dokładne informacje o produkcie oraz dostawcy, to cena, warunki produktów i ofert mogą zostać zmienione przez dostawcę chwilę później. Dlatego zawsze sprawdzaj także informacje na oficjalnej stronie dostawcy. Zrzekamy się również wszelkich gwarancji, że Witryna będzie działać w sposób nieprzerwany, wolny od błędów, lub że jest wolna od wirusów oraz innych szkodliwych elementów.

Treści Stron Trzecich 

 • Czasami zamieszczamy linki do innych stron internetowych, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

 • Niektóre treści zamieszczone na stronie zostały dodane przez nas, ale są dziełem niezależnych twórców. Ci twórcy nie są pracownikami, zatrudnionymi, pośrednikami ani partnerami Wise i nie funkcjonują jako jedno. Informacje i treści publikowane przez tych niezależnych wykonawców nie zostały przez nas zweryfikowane ani zatwierdzone i nie reprezentują naszych poglądów.

Inne Postanowienia 

 • Brak Stosunku Umownego lub Powierniczego. Wyraźnie zrzekamy się wszelkich stosunków umownych lub powierniczych z Tobą wynikających z treści witryny Exiap, na których nie możesz polegać w żadnym celu.

 • Nie sprawdzamy wypłacalności firm dostawców wymienionych na stronie internetowej.

Zastrzeżenie dotyczące partnerów

 • Niektóre linki na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że możemy otrzymać prowizję, jeśli w nie klikniesz i zrealizujesz zakup. Należy jednak pamiętać, że nie ma to wpływu na nasze oceny i nie wiąże się z żadnymi kosztami.