Wyślij przelew z Węgier do Polski. Tanie i szybkie sposoby wysyłania pieniędzy za granicę

Porównaj najlepsze opłaty za przelewy i kursy wymiany do przesyłania pieniędzy z Węgier do Polski

Wysyłam
z
na
Usługodawca
Trustpilot
Prędkość
Całkowity koszt
Kwota otrzymana gdy wyślesz 2,000 Ft
Przejdź do usługodawcy

Znaleźliśmy tylko jedną firmę zajmującą się międzynarodowymi przelewami, która obsługuje przelewy z Węgier do Polski, ale inne mogą być dostępne. Nieustannie sprawdzamy dostępność i porównujemy ponad 10 dostawców dla setek zestawień walut.

Najlepsze sposoby wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski

Aby znaleźć właściwą usługę dla Twojej płatności z Węgier do Polski najlepiej jest się rozejrzeć. Nasza praktyczna porównywarka ułatwi Ci to zadanie.

Wzięliśmy pod uwagę szereg renomowanych, niezawodnych i bezpiecznych usługodawców oferujących przelewy pieniężne i oceniliśmy ich na podstawie kosztów, szybkości i zaufania klientów, żeby pomóc Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję. Nasza tabela zaczyna się od najtańszego, a kończy na najdroższym dostawcy, z łatwością więc zobaczysz, jak najtaniej wysłać pieniądze z Węgier do Polski, uwzględniając opłaty za przelew i dostępne kursy wymiany.

 • Porównane usługi przelewów pieniężnych: 1 dostawców
 • Obecnie najtańszy: Wise
 • Najtańszy koszt: 336 HUF
 • Obecnie najszybszy: Wise
 • Najszybszy czas: Natychmiast-2 dni
 • Obecnie najwyżej oceniony: Wise
 • Uwzględnieni dostawcy przelewów pieniężnych: Wise

Jak przelać pieniądze z Węgier do Polski – przewodnik krok po kroku

Jak więc mogę szybko i wygodnie wysłać pieniądze z Węgier do Polski? Zwykle najprostszym sposobem wysłania pieniędzy jest zlecenie przelewu internetowego, co oznacza, że możesz skonfigurować go bez konieczności wychodzenia z domu. Oto przewodnik krok po kroku, jak przelać pieniądze z Węgier do Polski online:

 1. 1
  Wybierz sposób wysłania pieniędzy
  Często najłatwiejszym sposobem wysyłania pieniędzy jest skonfigurowanie płatności online lub za pośrednictwem aplikacji. Możesz skorzystać z systemu przelewów online swojego banku, jeśli wolisz trzymać się znanej opcji lub porównać kilka specjalistycznych usług międzynarodowych przelewów pieniężnych, które często mogą mieć niższy ogólny koszt i szybszą obsługę w porównaniu z bankiem.
 2. 2
  Porównaj dostawców w naszej przydatnej tabeli porównawczej
  Wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać z Węgier do Polski, żeby wygenerować natychmiastowe porównanie ofert z naszego wyboru bezpiecznych i niezawodnych usług przelewów pieniężnych. Zobaczysz dostępne opłaty i kursy wymiany, prędkość dostawy i kwotę, którą ostatecznie otrzyma odbiorca, co pozwoli Ci wybrać usługę odpowiednią dla Twoich potrzeb.
 3. 3
  Zarejestruj się
  Jeśli korzystasz z usługi przelewów pieniężnych online po raz pierwszy, musisz zarejestrować konto i przejść weryfikację. Zwykle można to zrobić za pomocą telefonu, wpisując swoje osobiste dane kontaktowe i przesyłając zdjęcia dokumentu tożsamości wraz z dokumentami adresowymi. Jeśli wolisz wysłać pieniądze w banku, musisz najpierw otworzyć konto – często można to zrobić online lub osobiście, udając się do lokalnego oddziału, ale konieczne może być dokonanie wpłaty początkowej, zanim uzyskasz dostęp do wszystkich usług.
 4. 4
  Rozpocznij przelew
  Zaloguj się na swoje konto bankowe lub konto dostawcy i rozpocznij przelew, wprowadzając kwotę, którą chcesz wysłać, oraz walutę, w której ma ona zostać odebrana. W zależności od wybranego dostawcy możesz wybierać spośród różnych opcji wypłaty, takich jak depozyt bankowy lub odbiór gotówki. Aby bezpiecznie zrealizować przelew, musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wprowadzić wszystkie dane odbiorcy.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na to, jak szybko i tanio przelać pieniądze, czytaj dalej – w tym przewodniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Co należy wziąć pod uwagę, wysyłając pieniądze?

Banki i specjalistyczne międzynarodowe usługi przelewów pieniężnych mają swoje wady i zalety, więc musisz porównać kilka opcji, żeby mieć pewność, że wybierasz tę najlepszą. Oto kilka ważnych czynników, które warto wziąć pod uwagę:

 • Czas realizacji przelewu: Czas realizacji przelewu może się znacznie różnić. Podczas gdy niektóre specjalistyczne usługi przekazów pieniężnych mogą dostarczyć płatność natychmiast lub w ciągu zaledwie kilku minut, banki często potrzebują od 3 do 5 dni, jeśli płatność jest przetwarzana za pomocą sieci Swift. W naszym porównaniu najszybszym sposobem wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski był Wise.

 • Opłaty za przelew: gdy wysyłasz płatność międzynarodową, konieczne może być uiszczenie kilku różnych opłat, w tym opłaty za przelew z góry, marży za kurs wymiany lub ewentualnych kosztów osób trzecich. Niektórzy dostawcy pokazują wszystkie swoje opłaty w przejrzysty sposób, ale nie zawsze tak jest. Oznacza to, że musisz dokładnie porównać zarówno podane opłaty za przelew, jak i kursy wymiany, żeby zobaczyć, która opcja oferuje Ci najwięcej korzyści. W naszym porównaniu Wise oferuje najniższy całkowity koszt przy wysyłaniu pieniędzy z Węgier do Polski.

 • Wymagana dokumentacja: ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego podczas wysyłania płatności za granicę często konieczne jest przedstawienie dowodu tożsamości i adresu. Zwykle można to zrobić za pomocą dokumentu tożsamości wydanego przez organ administracji państwowej, takiego jak paszport lub prawo jazdy, oraz wyciągu z rachunku bankowego lub rachunku za media, na którym wyraźnie widać Twoje imię i nazwisko oraz adres. Przelewy o wyższej wartości mogą również wymagać dodatkowej dokumentacji, takiej jak potwierdzenie źródła pochodzenia środków.

 • Kursy wymiany walut: banki i usługi przekazów pieniężnych ustalają własne kursy wymiany walut, które mogą zawierać opłaty. Skorzystaj z przelicznika walut, żeby sprawdzić uśredniony kurs wymiany i porównać go z kursami oferowanymi przez różnych dostawców i wybrać ten, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Jakie są najlepsze metody wysyłania pieniędzy?

 • Przelew bankowy: wysłanie przelewu bankowego to bezpieczna, znana i zaufana metoda. Możesz go zwykle skonfigurować online, przez aplikację Twojego banku lub telefonicznie w oddziale. Przelewy międzynarodowe wysłane z banku mogą być dość drogie i zawierać opłatę za przelew oraz marżę dodaną do kursu wymiany, a także potencjalne koszty stron trzecich, naliczane przez banki korespondencyjne.
 • Dostawcy usługi przelewów pieniężnych online: dostawcy przelewów online pozwalają Ci dokonać rejestracji i przesłać pieniądze przy użyciu zaledwie Twojego telefonu lub laptopa. Każdy usługodawca ma swoje własne funkcje i opłaty, które mogą obejmować typy wypłaty lub szybkie, a nawet natychmiastowe czasy dostawy. Specjalistyczne usługi przesyłania pieniędzy online, takie jak Wise oferują szybkie i pewne przelewy z Węgier do Polski.
 • Przelewy w kryptowalutach: jeśli Twój odbiorca ma portfel w kryptowalucie, możesz wysłać swoją płatność jako przelew w kryptowalucie. Koszt takiej płatności różni się w zależności od konkretnej waluty i wybranego usługodawcy.
 • Usługa odbioru gotówki: wielu dostawców takich jak Western Union lub Remitly oferuje opcję odbioru gotówki, która pozwala odbiorcom na otrzymanie płatności w gotówce w lokalnym oddziale. Taka usługa jest szybka i wygodna, zwłaszcza jeśli wysyłasz do kogoś, kto ma utrudniony dostęp do konta bankowego. Opłaty mogą być wyższe niż za wysłanie przelewu na konto bankowe.

Dlaczego warto porównać u nas

Porównujemy zaufanych dostawców
Porównujemy zaufanych dostawców
Opłaty i kursy są wyświetlane w przejrzysty sposób
Opłaty i kursy są wyświetlane w przejrzysty sposób
Oszczędź pieniądze na swoim następnym przelewie zagranicznym
Oszczędź pieniądze na swoim następnym przelewie zagranicznym

Porównaj najlepsze usługi przelewów pieniężnych

 1. Najtańszy dostawca:   Wise
 2. Najlepszy kurs wymiany:   Wise
 3. Najszybszy dostawca:   Wise
 4. Najlepiej oceniany dostawca:   Wise

Jak najtaniej wysłać pieniądze z Węgier do Polski?

 • Wise: 336 HUF

Jak najtaniej wysłać przelew z Węgier do Polski? Gdy wysyłasz pieniądze z Węgier do Polski, Wise oferuje najlepszy kurs w wysokości 0.0109 dla zestawienia Forint węgierski/Złoty polski i pobiera opłatę w wysokości 336 HUF.

Jeśli szukasz sposobu, jak najtaniej wysłać przelew z Węgier do Polski, musisz wziąć pod uwagę zarówno opłaty pokazane z góry przez dostawcę, jak i kurs wymiany Forint węgierski/Złoty polski.

Podczas gdy niektórzy usługodawcy mogą się promować za pomocą niskich lub zerowych opłat, niekiedy dodają oni dodatkowe ukryte koszty do oferowanych kursów wymiany. Dla porównania kurs międzybankowy dla zestawienia Forint węgierski/Złoty polski wynosi dzisiaj 0.01093. Zawsze porównuj z nim oferowane przez dostawców kursy.

Częstą praktyka dla banków jest dodawanie ukrytej marży do ich kursu wymiany. Oznacza to, że jeśli oryginalny kurs wynosi 1 HUF = 0.01093 PLN, 3% marża banku może doprowadzić do kursu Ft 1 = 0.01126 zł.

 • Wise jest najtańszą opcją z kursem HUF/PLN w wysokości 0.0109. Ich opłaty za przesłanie pieniędzy do Polski to 336 HUF

Miej na uwadze, że to, jak najtaniej wysłać pieniądze zależy od konkretnej waluty i wartości płatności – zawsze warto najpierw się rozejrzeć, co ułatwi nasza porównywarka Exiap.

Szukasz innych sposobów na wysłanie przelewu do Polski z zagranicy? Nasz przewodnik po najtańszych sposobach przesyłania pieniędzy do Polski powstał po to, żeby pomóc Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Przejdź do Wise

Jaki jest najszybszy sposób wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski?

 • Wise: Natychmiast-2 dni

Chcesz znaleźć najszybszy sposób na przelew z Węgier do Polski? Wysyłając pieniądze z Węgier do Polski, warto wiedzieć, że wyspecjalizowana usługa przelewów pieniężnych może często przetworzyć Twój przelew szybciej niż banki, co zwykle zajmuje 3 do 5 dni roboczych. Na przykład najszybszy dostawca w naszej tabeli może zrealizować Twój przelew w Natychmiast-2 dni.

To dlatego, że banki zwykle polegają na sieci Swift do realizacji międzynarodowych transakcji. Oznacza to, że Twoje pieniądze przechodzą przez wielu pośredników, powodując opóźnienia. Natomiast usługi przesyłania pieniędzy online utworzyły swoje własne wydajne sieci, zapewniając szybsze, a czasami nawet natychmiastowe przelewy na konto Twojego odbiorcy.

Najszybszy dostawca przelewów z Węgier do Polski w naszej tabeli to Wise

Dowiedz się więcej o natychmiastowych metodach przesyłania międzynarodowych przelewów tutaj.

Przejdź do Wise

Kto jest najlepiej ocenianym dostawcą przelewów z Węgier do Polski?

Oto jak wypada 1 dostawców, których znaleźliśmy do przelewu pieniędzy z Węgier do Polski pod względem liczby recenzji i średniej oceny:

 • Wise – ocena w seriwise Truspilot: 4.3, trustpilotExcellent
Przejdź na stronę Wise

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób wysyłania pieniędzy?

Wybór międzynarodowej usługi przekazu pieniężnego może wydawać się ryzykowny. Jednak nasze narzędzie do porównywania zawsze będzie polecać tylko bezpiecznych dostawców, którzy działają zgodnie z prawem, w jakiejkolwiek części świata się znajdują.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszych sposobów wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski, warto zwrócić uwagę na dostawców, którzy są zarejestrowani i działają zgodnie z FCA. W niektórych przypadkach operatorzy mogą być również regulowani przez PRA. A jeśli wysyłasz pieniądze ze swoim bankiem, możesz również przeczytać o FSCS. Za dużo akronimów? Zobaczmy, co oznaczają.

FCA - Financial Conduct Authority – prawie wszystkie działania finansowe muszą być autoryzowane przez FCA. Zadaniem FCA jest regulowanie i nadzorowanie działalności finansowej, aby upewnić się, że standardy są przestrzegane, a firmy finansowe prowadzą działalność w sposób bezpieczny i legalny.

PRA- Prudential Regulation Authority – PRA istnieje po to, aby zapewnić bezpieczne zarządzanie bankami, towarzystwami budowlanymi, firmami ubezpieczeniowymi i innymi podobnymi instytucjami finansowymi, kontrolować ryzyko i chronić pieniądze klientów.

FSCS - Financial Services Compensation Scheme – FSCS chroni klientów w przypadku upadłości ich banku, ubezpieczyciela lub innej kwalifikującej się firmy świadczącej usługi finansowe. Możesz być w stanie uzyskać odszkodowanie za pośrednictwem FSCS i mieć pewność, że nie stracisz pieniędzy, jeśli bank zbankrutuje lub napotka inne trudności finansowe.

Jaka jest najlepsza aplikacja do wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski?

UsługodawcaStrona internetowa
Wise

Wise: Send money z Węgier do Polski

NajtańszyNajszybszyNajlepszy kurs wymianyNajlepsze opcje przelewu

Wise oferuje usługi przekazów pieniężnych online i w aplikacji do Polski i ponad 80 innych krajów na całym świecie. Do wymiany waluty Forint węgierski otrzymasz uśredniony kurs wymiany, a przelewy realizowane są szybko. W rzeczywistości 50% przelewów Wise jest natychmiastowa*, a 90% dociera na miejsce w mniej niż 24 godziny.

Pros and cons
 
 
 • Uśredniony kurs wymiany walut i niskie opłaty od 0,41%
 • Wysyłaj pieniądze za granicę szybko – przelewy mogą być nawet natychmiastowe
 • Wysyłaj w 50 walutach do 70 krajów
 • Brak opcji płatności gotówką
 • Brak sieci oddziałów

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy do Polski z Wise?

 • Opłaty za przelew: Wysyłaj pieniądze od 0,41%
 • Kursy wymiany: Uśredniony kurs wymiany
 • Dodatkowe opłaty: Opłaty za przelewy różnią się w zależności od kraju docelowego i sposobu płatności
* Twierdzenie o szybkość transakcji zależy od indywidualnych okoliczności i może nie być dostępne dla wszystkich transakcji.

Jak zrobić przelew bankowy z z Węgier do Polski?

Wysłanie przelewu bankowego z Węgier do Polski to jedna z najprostszych metod, zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Odbiorca nie musi nic robić – środki po prostu wpływają na jego konto w wybranej walucie i są gotowe do wydawania i wypłacania.

Jeśli chcesz wysłać przelew z Węgier bezpośrednio z konta bankowego w Polsce, wybranie specjalistycznej usługi może być tańszą i szybszą opcją, niż międzynarodowy przelew bankowy. Sposób przetwarzania płatności różni się zależnie od dostawcy, najczęściej jednak obowiązują poniższe kroki:

 • Wybierz usługodawcę i zarejestruj się u niego: zacznij od wybrania regulowanego banku lub dostawcy usług pieniężnych, który obsługuje międzynarodowe przelewy bankowe z Węgier do Polski.

 • Weryfikacja konta: dla wzmożonego bezpieczeństwa i zgodnie z międzynarodowymi przepisami finansowymi banki i dostawcy usług przesyłania pieniędzy online wymagają weryfikacji użytkownika, zanim wyślą jego pieniądze. Proces ten obejmuje zwykle przesłanie kopii dowodu tożsamości (takiego jak paszport lub prawo jazdy) i potwierdzenia miejsca zamieszkania (takiego jak rachunek za media lub wyciąg z konta bankowego).

 • Wpłać środki na konto: po zarejestrowaniu musisz wpłacić pieniądze na konto. Dostępnych jest wiele metod, jednak lokalny przelew bankowy lub karta debetowa są zwykle najtańsze.

 • Rozpocznij przelew: po wpłaceniu środków dodaj pełne imię i nazwisko odbiorcy oraz dane jego konta bankowego. Sprawdź dokładnie, czy wszystko się zgadza i rozpocznij przelew.

Pamiętaj, że prędkość i sprawność Twojego przelewu zależy od wybranego dostawcy. Zawsze warto porównać stawki, opinie i czasy realizacji przelewu, zanim podejmiesz decyzję.

Jakich danych potrzebujesz do wysłania pieniędzy?

Wysłanie pieniędzy za granicę może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza jeśli wysyłasz przelew z Węgier do Polski po raz pierwszy.

Niezależne od tego, czy wykonujesz płatność jako firma, ekspat wspierający rodzinę, czy po prostu wysyłasz komuś prezent, konieczne będzie podanie kilku ważnych informacji, żeby przelew dotarł we właściwe miejsce. Podsumowaliśmy podstawowe dane wymagane do zrobienia przelewu:

 • Pełne imię i nazwisko: upewnij się, że masz pełne imię i nazwisko odbiorcy, zgodne z danymi na jego koncie bankowym
 • Adres odbiorcy: musi zawierać nazwę ulicy oraz kod pocztowy
 • Nazwa banku: nazwa banku odbiorcy w Polsce
 • Numer rozliczeniowy (sort code): sześciocyfrowy numer identyfikujący bank odbiorcy, kluczowy dla przelewów na konta bankowe w Polsce
 • Numer konta: numer konta bankowego odbiorcy
 • Kod Swift/BIC: ważny dla przelewów do banków w Polsce

Jak możesz zapłacić za swój przelew?

Różni dostawcy usług przelewów pieniężnych oferują różne opcje finansowania zagranicznych przelewów.

Przelew bankowy jest zazwyczaj najtańszą metodą przesyłania pieniędzy, dlatego używamy jej jako domyślnej metody dla porównania usługodawców w Exiap. Przyjrzyjmy się też kilku innym opcjom płatności przy wysyłaniu pieniędzy z Węgier do Polski za pośrednictwem tych dostawców:

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

Jak wysłać dużą kwotę pieniędzy z Węgier do Polski?

Zanim wyślesz dużą kwotę pieniędzy z Węgier do Polski warto podjąć następujące kroki:

 • Przeanalizuj wielu usługodawców: porównując kursy, opłaty i opnie użytkowników różnych dostawców, będziesz w stanie uzyskać najlepszą ofertę dla swojego przelewu.
 • Sprawdź limity: zapytaj dostawcę, czy obowiązują u niego limity płatności i sprawdź, czy Twój bank narzucił jakieś limity na lokalne przelewy.
 • Przygotuj konto i fundusze: zakończ weryfikację konta i przygotuj środki do przesłania za pomocą karty debetowej lub przelewu bankowego, żeby uniknąć opóźnień.

 • Monitoruj kurs wymiany: jeśli nie zależy Ci na czasie, śledzenie kursu wymiany do momentu aż kurs Forint węgierski/Złoty polski osiągnie najlepszy poziom, może pomóc Ci oszczędzić pieniądze na przelewie. 
 • Przygotuj się na dodatkowe kontrole: zapytaj dostawcę, czy do wysłania dużej sumy z Węgier do Polski konieczne będą jakieś dodatkowe dokumenty. Na przykład potwierdzenie źródła pochodzenia pieniędzy lub cel Twojej płatności.

Najlepszy sposób na przesłanie dużych kwot?

Wybór odpowiedniego dostawcy przy wysyłaniu dużych kwot pieniędzy z Węgier do Polski może Ci pomóc zaoszczędzić pieniądze na opłatach i ukrytych marżach na kursie wymiany. Banki i dostawcy przelewów online mogą dodawać ukryte marże do swoich kursów, które mogą rosnąć wraz z kwotą, którą chcesz wysłać.

Dostawcy przekazów pieniężnych często oferują zniżki na transakcje o dużej wartości, co może oznaczać obniżenie opłat lub korzystniejsze kursy wymiany walut. Aby zapewnić sobie najkorzystniejszą ofertę, skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty Exiap i poddaj ocenie wszystkie dostępne opcje.

Porównaj dostawców

Limity na międzynarodowe przelewy pieniężne z Węgier do Polski

Chociaż nie obowiązuje prawny limit kwoty, którą można przelać z Węgier do Polski, poszczególne banki, usługi przelewów online i inni dostawcy usług płatniczych często ustalają własne limity. Limity te mogą się różnić w zależności od formy płatności. Na przykład limit wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski dla płatności kartą może różnić się od limitu dla przelewów bankowych.

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy?

Koszt przesłania pieniędzy za granicę różni się w zależności od wybranego usługodawcy, wysyłanej kwoty i metody przelewu. Pamiętaj też, że opłaty za przelew bankowy z Węgier do Polski mogą zawierać koszty podane z góry, marżę na kursie wymiany i dodatkowe opłaty stron trzecich naliczane przez banki korespondencyjne.

Gdy wysyłasz przelew z Węgier do Polski za pośrednictwem dostawcy usług przelewów pieniężnych, koszt przesłania 2000 HUF może się wahać pomiędzy 336 HUF a 336 HUF, z uwzględnieniem opłat usługodawcy i marż, które może nałożyć. Jeśli planujesz wysłać przelew poprzez bank, możesz również zapłacić więcej za całą transakcję. Opłaty banków często zawierają opłaty za przelew, marże na kursie wymiany i opłaty Swift naliczane przez strony trzecie uczestniczące w przelewie.

Na przykład: najtańszą opcją wysłania pieniędzy z Węgier do Polski mógłby być Wise z łącznym kosztem wynoszącym 336 HUF z kursem Forint węgierski/Złoty polski w wysokości 0.0109.

Ile idzie przelew z Węgier do Polski?

Ile czasu zajmie przelew z Węgier do Polski? Odpowiedź zależy od wielu czynników, takich jak wybrana usługa, metoda płatności i odbioru pieniędzy.

W oparciu o 1 dostawców, których przeanalizowaliśmy, międzynarodowy przelew z Węgier do Polski może potrwać od Natychmiast-2 dni do Natychmiast-2 dni, jeśli zapłacisz za niego kartą debetową lub przelewem bankowym.

Wise oferuje najszybszy przelew z Węgier do Polski. Z drugiej strony, przelew z Wise dla waluty Forint węgierski trwa najdłużej – Natychmiast-2 dni.

Przejdź do Wise

Trendy kursu wymiany walut dla zestawienia Forint węgierski/Złoty polski

Zrozumienie wahań kursu wymiany Forint węgierski/Złoty polski pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję, kiedy wysłać Twój międzynarodowy przelew. Kursy wymiany ulegają nieustannym zmianom, ze względu na takie czynniki jak podaż i popyt, wydarzenia geopolityczne czy wskaźniki gospodarcze.

Obecny kursy wymiany Forint węgierski/Złoty polski wynosi 0.01093.

Monitorowanie kursu wymiany: korzystanie z przelicznika walut to prosty sposób, żeby mieć oko na kurs wymiany Forint węgierski/Złoty polski. Dzięki temu możesz być na bieżąco z ostatnimi zmianami i wybrać najlepszy czas na zainicjowanie przelewu.

Powiadomienia o kursie: rozważ skonfigurowanie powiadomień o kursie w naszym narzędziu do śledzenia kursu. Ta usługa pozwoli Ci otrzymywać powiadomienia, gdy kurs Forint węgierski/Złoty polski osiągnie wybraną przez Ciebie wartość. Aby uzyskać najlepsze narzędzia do monitorowania i powiadomień, zapoznaj się z zaleceniami Currency Live.

Najlepszy kurs dla przelewów pieniężnych z Węgier do Polski?

W przypadku przelewów z Węgier do Polski uśredniony kurs wymiany często oferuje najlepszą wartość. To kurs, według którego banki obsługują wymiany walut na rynkach światowych.

Osoby przesyłające pieniądze za granicę nie zawsze otrzymują taki kurs. W większości przypadków dostawcy dodają marże do kursu, który podają klientom. Zwiększa to ogólną opłatę, co sprawia, że dokładny koszt międzynarodowego przelewu pieniężnego jest mniej przejrzysty.

Najlepszy kurs wymiany Forint węgierski/Złoty polski oferuje Wise i wynosi on 0.01093.

Przelewy online za pomocą karty kredytowej lub debetowej

Większość dostawców usługi przelewów międzynarodowych zezwala na płatności kartą kredytową lub debetową. Metoda ta może przyspieszyć Twój przelew, ale często też wiąże się z dodatkowymi opłatami, co czyni ją droższą niż przelew bankowy.

Oto praktyczna lista dostawców obsługujących płatności kartą:

 • Wise: Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

Podsumowanie

Najlepszy sposób na wysłanie pieniędzy z Węgier do Polski zależy od preferencji, w tym od Twoich priorytetów.

Dla tych, którzy szukają najtańszej opcji, Wise jest najtańszą usługą przesyłania pieniędzy. Z drugiej strony, jeśli chcesz to zrobić jak najszybciej, Wise jest najlepszym wyborem – środki dotrą do Polski w ciągu Natychmiast-2 dni.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, pocieszające powinno być dla Ciebie to, że wszyscy dostawcy w naszym zestawieniu są zaufani i regulowani, co gwarantuje bezpieczeństwo przelewów z Węgier do Polski.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wysyłania pieniędzy z Węgier do Polski

Jaki jest najlepszy sposób wysyłania pieniędzy online?

Nie istnieje jeden najlepszy sposób na wysłanie pieniędzy online, ale jeśli dobrze się rozejrzysz lub skorzystasz z naszej praktycznej porównywarki, możesz znaleźć wiele świetnych opcji i wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Według naszego zestawienia Wise jest najtańszą opcją dostępną dla Twojego przelewu. Wybierając Wise możesz oszczędzić do 0 HUF na całkowitym koszcie przelewu w porównaniu z Wise. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przesyłania pieniędzy online, sprawdź nasz praktyczny przewodnik po tym, jak wysyłać przelewy online.

Jak wysłać pieniądze z Węgier do Polski?

Jest wiele sposób na wygodne wysłanie pieniędzy z Węgier do Polski. Najtańszą opcją w naszym porównaniu jest Wise. Skorzystaj z tabeli porównawczej Exiap, żeby sprawdzić usługi takie jak Wise i ustalić, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jakie dane bankowe są potrzebne do przesłania pieniędzy z Węgier do Polski?

Aby bezpiecznie wysłać Twój przelew do Polski, musisz podać następujące dane w trakcie jego konfiguracji:

 • Pełne imię i nazwisko odbiorcy
 • Adres odbiorcy
 • Nazw banku
 • Numer rozliczeniowy (sort code)
 • Numer konta
 • Kod Swift/BIC
Jakie są najpopularniejsze metody przesyłania pieniędzy do Polski?

Możesz wysłać pieniądze do Polski za pomocą swojego banku, specjalistycznej usługi międzynarodowych przelewów pieniężnych lub z odbiorem w gotówce w punkcie. Nasze porównanie pokazuje, że wykonanie Twojej płatności z Wise jest najtańszą opcją.

Jak zapewnić sobie najlepszy kurs wymiany podczas przesyłania pieniędzy do Polski?

Kurs wymiany użyty do przewalutowania Twojej płatności ma ogromny wpływ na kwotę, którą ostatecznie otrzyma Twój odbiorca. Banki i usługi międzynarodowych przelewów online ustalają swoje własne kursy wymiany, które mogą obejmować dodatkową opłatę, zwaną marżą. Kursy wymiany banku mogą zawierać marżę w wysokości nawet 3%, co zwiększa ogólny koszt przelewu. To sprawia, że sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji dla Twojego przelewu jest kluczowe.

W naszym porównaniu najlepszy kursy wymiany oferuje Wise z kursem Forint węgierski/Złoty polski w wysokości 0.01093.

Czy mogę wysyłać pieniądze do Polski za pomocą mobilnych aplikacji płatniczych?

Tak. Usługi takie jak Wise mają wygodne aplikacje, których możesz użyć do wykonania płatności. Zanim pobierzesz wybraną aplikację, skorzystaj z naszej porównywarki, żeby upewnić się, że wybierasz aplikację, która zaoferuje Ci najlepszą wartość dla Twojej konkretnej płatności.