Szukasz sposobów wysyłania pieniędzy z Polski do innego kraju przez internet?

Wysyłanie pieniędzy za granicę kiedyś oznaczało nieuniknioną wyprawę do banku, ale to się niedawno zmieniło dzięki alternatywnym metodom, takim jak korzystanie z usług firm specjalizujących się w wysyłaniu pieniędzy przez internet, które stają się coraz popularniejsze. Teraz możesz bezpiecznie wysyłać pieniądze online osobom fizycznym i firmom z niemal każdego zakątka świata, nie ruszając się z domu.

Wysyłam
z
na

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje

Najlepsza oferta
Kurs wymiany walut:0.2502
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Suma obejmuje specjalną stawkę Exiap i brak opłat za wszystkie przelewy OFX
Suma
$500.40 USD
Znaleziono jeszcze 3 dostawców
Kursy zaktualizowano niecałą minutę temu
Kurs wymiany walut:0.2523
Opłaty za przelew:zł17.80 PLN
Czas realizacji:Natychmiast-2 dni
Otrzymaj kurs gwarantowany z Wise
Suma
$500.10 USD
Kurs wymiany walut:0.2507
Opłaty za przelew:zł15.95 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Zarejestruj się już dziś i otrzymaj 10 darmowych przelewów
Suma
$497.50 USD
Kurs wymiany walut:0.2495
Opłaty za przelew:zł16.00 PLN
Czas realizacji:1–2 dni
Twoje pierwsze TRZY przelewy są BEZPŁATNE
Suma
$495.10 USD

Chcemy pomóc Ci znaleźć możliwie najlepszą ofertę. Jeśli wybierzesz jednego z przedstawionych dostawców, otrzymamy opłatę za polecenie, ale Twój wybór nie wpłynie na ranking tych dostawców, kursy wymiany oraz na żadne pobierane opłaty. Nasze wyniki są klasyfikowane według kosztów, które ponosi klient, od najmniejszych do największych. Dowiedz się więcej.

Jak wysyłać pieniądze online z Polski?

Wysyłanie pieniędzy za granicę nie musi być już uciążliwe. Dzięki firmom specjalizującym się w płatnościach online możesz łatwo, szybko i tanio wysłać pieniądze do dowolnego miejsca na świecie.

Aby wysłać pieniądze online, korzystając z usług firm specjalizujących się w płatnościach, postępuj zgodnie z poniższymi prostymi krokami:

 • Znajdź najlepszego dostawcę usług dla siebie – gdy chcesz wysłać pieniądze przez internet, masz do wyboru wielu różnych dostawców usług. Poszczególne firmy specjalizujące się w płatnościach online naliczają odmienne opłaty i stosuje różne kursy walut, dlatego warto rozeznać się na rynku, zanim zarejestrujesz się u jednej z nich. Zrobisz to łatwo za pomocą our money transfer provider tool.

 • Utwórz konto – gdy znajdziesz już odpowiedniego dostawcę, musisz utworzyć u niego konto i przesłać wszystkie wymagane dokumenty jak najszybciej, aby uniknąć zbędnych opóźnień.

 • Uzyskaj wycenę i podaj dane odbiorcy – dane odbiorcy, których będziesz potrzebować do płatności, będą zależeć od kraju, do którego wysyłasz pieniądze, ale najczęściej trzeba podać następujące informacje o odbiorcy: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, nazwę banku, numer rozliczeniowy banku i numer konta.

 • Wybierz, jak chcesz zapłacić – jest kilka sposobów płacenia za wysyłkę pieniędzy online. Najczęściej płaci się przelewem bankowym, ale większość dostawców umożliwa również płatność kartą debetową lub kredytową. Wybierając preferowaną metodę, zwróć uwagę na czas realizacji płatności i opłaty, ponieważ korzystanie z kart kredytowych może zwiększyć koszty, a przelew bankowy może spowolnić realizację płatności.

 • Potwierdź transakcję i monitoruj płatność – warto pamiętać, że wysłanie pieniędzy online jest zazwyczaj ostateczne. Oznacza to, że pieniędzy nie można wycofać, gdy płatność została zrealizowana, więc musisz mieć pewność co do odbiorcy, zanim naciśniesz przycisk „Wyślij”. Większość dostawców oferuje też usługę śledzenia płatności, więc możesz mieć oko na swoje pieniądze w czasie, gdy podróżują do Twoich bliskich. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są w dobrych rękach.

Znajdź najlepszego dostawcę usług płatności online

Z jakich metod płatności mogę skorzystać, wysyłając pieniądze online?

Jest kilka różnych sposobów wysyłania pieniędzy za granicę przez internet. Idealny sposób realizacji płatności w Twoim przypadku będzie zależeć od kilku czynników, takich jak pożądana szybkość dotarcia płatności do odbiorcy, wysokość wysyłanej kwoty, metoda płatności, z której chcesz skorzystać, i to, jak Twój odbiorca ma otrzymać pieniądze.

W tym artykule zebraliśmy trzy najczęstsze metody wysyłania pieniędzy za granicę:

 • Przelewy wire: jedną z najczęstszych metod wysyłania pieniędzy za granicę jest przelew wire. Przelewy wire to elektroniczny sposób przesyłania funduszy z jednego banku do drugiego. Na przykład jeśli studiujesz za granicą, Twoi rodzice mogą skorzystać z przelewu wire, aby wysłać Ci pieniądze. Płatność jest realizowana za pośrednictwem sieci SWIFT, która jest protokołem wysyłania wiadomości między dwoma bankami biorącymi udział w transakcji.

 • Dostawcy płatności online: ta metoda w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza, ponieważ często jest to szybszy i tańszy sposób wysyłania pieniędzy za granicę online. Dostawcy tacy jak OFX lub Wise są objęci ścisłymi regulacjami, dzięki czemu oferują a safe way to transfer money tak jak banki.

 • Czek bankierski: czeki bankierskie to kolejna bezpieczna metoda wysyłania pieniędzy, która jest również popularna. Aby z niej skorzystać, udaj się do swojego banku i wypełnij formularz, podając dane odbiorcy, a także wysyłaną kwotę. Czeki bankierskie nie są zbyt kosztowne, ale realizacja płatności może potrwać nawet 5 dni roboczych. Zanim weźmiesz pod uwagę tę opcję, sprawdź, czy Twój bank nie oferuje formularzy do czeków bankierskich online.

Jak wysłać pieniądze za granicę za pomocą karty debetowej lub kredytowej?

Możesz wysłać pieniądze online z Polski za pomocą karty debetowej lub kredytowej, jeżeli skorzystasz z usług firmy specjalizującej się w płatnościach międzynarodowych, takiej jak Wise, Western Union lub OFX.

Wysłanie płatności za pomocą karty debetowej jest zazwyczaj tańsze w porównaniu z kartą kredytową. Ponadto niektórzy wystawcy kart kredytowych dodają swoje opłaty, np. opłatę za transakcję gotówkową, gdy wysyłasz pieniądze za granicę. jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zaoszczędzić na płatności online, zapoznaj się w naszym cheapest money transfer guide.

Jeżeli wolisz zapłacić za płatność bezpośrednio z konta bankowego, większość dostawców usług płatności międzynarodowych również oferuje taką opcję i często jest to najtańsza metoda.

Jak zapłacić za płatność online z Polski?

W zależności od tego, z usług którego dostawcy korzystasz, masz do wyboru kilka różnych opcji opłacenia płatności międzynarodowej.

Oto kilka możliwości oferowanych przez 4 zrecenzowanych przez nas dostawców, którzy oferują wysyłanie pieniędzy z z Polski:

OFX

Przelew bankowy lub polecenie zapłaty

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

WorldRemit

Przelew bankowy, karta (debetowa lub przedpłacona) lub Apple Pay

Jaki jest najlepszy sposób wysyłania pieniędzy online?

Jest kilka różnych sposobów wysyłania pieniędzy online, a każda z metod ma swoje wady i zalety. Od Twoich potrzeb i preferencji zależy to, która z nich będzie najlepsze dla Ciebie. Zebraliśmy kilka przykładów, które mogą pomóc Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla Ciebie:

 • Najtańszy dostawca: OFX
 • Najlepszy kurs wymiany: Wise
 • Szybszy dostawca płatności międzynarodowych: Wise
 • Najlepiej oceniany dostawca: OFX
 • Bez opłat: OFX
 • Najlepsze opcje płatności: Wise

Jakie są zalety płatności online?

Nie masz pewności, czy wysyłanie pieniędzy online jest dla Ciebie? Poniżej znajdziesz kilka zalet płatności online:

 • Zazwyczaj jest to najtańsza z dostępnych opcji.
 • Jest to bezpieczna metoda płatności, o ile wybierzesz dostawcę objętego regulacjami.
 • Możesz łatwo porównać kilku dostawców i wybrać najlepszego dla siebie.
 • Płatności są zazwyczaj realizowane szybko, a niekiedy nawet błyskawicznie.
 • Możesz wysłać pieniądze na konto bankowe lub umożliwić odbiorcy odebranie ich w gotówce w jego okolicy.
 • Wygoda – możesz zarejestrować konto, zapłacić i monitorować płatność z domu.

Ile kosztuje wysyłanie pieniędzy online?

Koszt wysyłania pieniędzy online różni się w zależności od dostawcy usług, z którego korzystasz, ale większość z nich oferuje konkurencyjne kursy i opłaty. W naszym porównaniu, w którym uwzględniliśmy 4 dostawców, OFX najczęściej ma najniższe opłaty za wysyłkę 2000 PLN z Polski do Stanów Zjednoczonych online.

 • OFX: 16.73 PLN
 • Wise: 17.8 PLN
 • CurrencyFair: 28.26 PLN
 • WorldRemit: 38.01 PLN
Wyślij pieniądze, korzystając z OFX

Czy wysyłanie pieniędzy online z Polski jest bezpieczne?

Gdy próbujesz wysłać pieniądze z Polski za granicę, ogromny wybór dostępnych dostawców może być przytłaczający, zwłaszcza że pewnie zastanawiasz się, który z nich jest bezpieczny. Ale w Exiap porównujemy tylko firmy, o których wiadomo, że są bezpieczne, i którym zaufali użytkownicy z całego świata.

Jeżeli szukasz najbezpieczniejszej metody wysyłania pieniędzy z Polski, skorzystaj z usług dostawców, którzy są zarejestrowani i postępują zgodnie z wytycznymi FCA. W określonych przypadkach operatorzy mogą być też zobowiązani do postępowania zgodnie z regulacjami PRA. Jeżeli te akronimy nic Ci nie mówią, nie martw się – wytłumaczymy Ci, co one oznaczają:

 • FSCS – Financial Services Compensation Scheme\ – FSCS chroni klientów w przypadku upadłości banku, ubezpieczyciela lub innej uprawnionej firmy świadczącej usługi finansowe. Za pośrednictwem FSCS możesz uzyskać odszkodowanie w sytuacji, gdy Twój bank zbankrutuje lub popadnie w inne problemy finansowe.

 • FCA – Financial Conduct Authority – musi autoryzować prawie wszystkie operacje finansowe. Zadaniem FCA jest regulowanie i nadzorowanie działalności instytucji finansowych w celu upewnienia się, że standardy są przestrzegane, a firmy prowadzą bezpieczną działalność.

 • PRA – Prudential Regulation Authority – głównym zadaniem PRA jest ochrona pieniędzy klientów poprzez zadbanie o to, aby banki i inne instytucje były zarządzane w bezpieczny sposób i monitorowały narażenie na ryzyko.

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób wysyłania pieniędzy online?

Wysyłanie pieniędzy online z Polski jest bezpieczne, o ile wybierzesz renomowanego dostawcę usług. Usługi wysyłania pieniędzy online są zazwyczaj licencjonowane i regulowane tak jak banki, a ponadto są już niezwykle popularne wśród klientów z całego świata.

Może zainteresuje Cię to, że Wise zaufało ponad 13 mln ludzi, a Western Union przetwarza średnio 24 transakcje na sekundę, co jest spektakularnym wynikiem!

Przekonaj się, jak 4 znalezionych przez nas dostawców, którzy mogą pomóc Ci przesłać pieniądze z z Polski, wypada w rankingu pod względem liczby recenzji i średniej oceny na portalu TrustPilot:

 • OFX: 10,069 reviews, rated 4.4/5 on Trustpilot
 • Wise: 226,974 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • WorldRemit: 86,760 reviews, rated 3.7/5 on Trustpilot
 • CurrencyFair: 7,713 reviews, rated 2.9/5 on Trustpilot
Przejdź do OFX

Ile pieniędzy możesz przesłać online?

W zależności od dostawcy w płatnościach online zawsze obowiązuje kwota minimalna i maksymalna z Polski. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiedniego dostawcę, compare different services i znajdź takiego, który sprosta Twoim wymaganiom i oferuje bezpieczne płatności w Twojej walucie. Niektóre firmy lepiej radzą sobie z obsługą dużych kwot pieniędzy wysyłanych w ramach jednej transakcji, a inne pomogą Ci z wysyłką kwot średniej wielkości.

Bez względu na wysokość kwoty, którą musisz wysłać, skorzystaj z our comparison tool, aby poznać swoje możliwości i otrzymać wycenę od poszczególnych dostawców.

Ile potrwa wysyłka pieniędzy online?

Niektóre płatności mogą być natychmiastowe, ale u niektórych dostawców wysyłka pieniędzy online może potrwać od 2 do 5 dni. Wszystko zależy od dostawcy, kraju docelowego i wysokości kwoty.

Często najszybsze płatności to te, który opłaca się kartą. Ponadto możesz wyeliminować zbędne opóźnienia, jeśli zawczasu przygotujesz wszystkie dokumenty niezbędne do weryfikacji.

 • Wise: Natychmiast-2 dni
 • WorldRemit: 1–2 dni
 • CurrencyFair: 1–3 dni
 • OFX: 1–3 dni
Przejdź do Wise

Jak natychmiast wysłać pieniądze online?

Możesz wysłać pieniądze online z Polski natychmiast, korzystając z usług niektórych wyspecjalizowanych firm, ale czas realizacji transakcji będzie zależał od waluty i krajów uczestniczących w tej operacji. Większość dostawców podaje szacunkowy czas dostarczenia pieniędzy, zanim potwierdzisz transakcję, więc możesz porównać oferty kilku z nich, aby znaleźć najlepszą propozycję dla siebie.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o natychmiastowych płatnościach, zapoznaj się naszym poradnikiem na temat best way to send money instantly.

Dokąd można wysyłać pieniądze online?

Porównujemy rozwiązania umożliwiające wysyłanie pieniędzy do ponad 100 różnych krajów, więc możemy pomóc Ci znaleźć najlepszą możliwą ofertę. Bez względu na to, czy wysyłasz pieniądze do rodziny i znajomych, czy też dokonujesz płatności firmowych, mamy rozwiązanie, które zaspokoi Twoje potrzeby.

Podsumowanie

Wysyłanie pieniędzy online to wygodny sposób dokonywania płatności międzynarodowych z Polski. Może być tańszy niż inne metody, a wielu dostawców oferuje szybkie i bezpieczne transakcje. Zanim wybierzesz dostawcę, make sure you compare the exchange rates, fees, and delivery times of different services, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Szukasz innych porad specjalistów dotyczących wysyłania pieniędzy za granicę?

What's the Best Way to Send Money Internationally?

Looking for the best way to send money abroad? Use our 2024 guide to become an expert in transferring money.

What is the Cheapest Way to Send Money Internationally?

You now have more choice than ever before when it comes to sending money internationally.

Find the Best Money Transfer Service to Send Money to Polska

The best way to send money back to the Polska depends on the individual, find the best one for you.

Find the Best Way to Send Money Abroad Instantly

Find the best way to send money instantly and securely to a foreign country online.

Częste pytania dotyczące wysyłania pieniędzy online

Czym są międzynarodowe płatności online?

Międzynarodowe płatności online to transakcja, która umożliwia wysłanie pieniędzy z jednego kraju do drugiego za pomocą usługi online. Dostępnych jest wiele różnych usług, dlatego warto do your research before choosing one. Co do zasady dostawcy takich usług oferują konkurencyjne kursy wymiany i niskie opłaty, dzięki czemu jest to atrakcyjna opcja dla osób, które chcą wysłać pieniądze za granicę.

Z jakich metod płatności mogę skorzystać, wysyłając pieniądze online?

Jest wiele metod płatności, z których można skorzystać, wysyłając pieniądze online. Wśród najpopularniejszych można wymienić: karty kredytowe/debetowe, przelewy bankowe i internetowe platformy płatnicze, takie jak PayPal, Google Pay lub Apple Pay. Warto wybrać metodę płatności, która jest dla Ciebie wygodna i godna zaufania.

Która aplikacja do wysyłania pieniędzy online jest dobra?

Jest wiele dobrych aplikacji do wysyłania pieniędzy, ale do najpopularniejszych należą: Wise, OFX, CurrencyFair. W każdej aplikacji dostępne są odmienne funkcje, dlatego porównaj je ze sobą, zanim wybierzesz.

Jak wysłać pieniądze online bez użycia karty debetowej?

Jeżeli nie masz karty debetowej przy sobie, i tak możesz wysłać pieniądze online, używając przelewu bankowego, karty kredytowej, Google Pay lub Apple Pay. Międzynarodowi dostawcy usług, tacy jak OFX, Wise, CurrencyFair, oferują różne metody płacenia za międzynarodowe płatności online.

Jakich danych potrzebuję, aby wysłać pieniądze online?

Aby wysłać pieniądze online, będziesz potrzebować imienia i nazwiska odbiorcy, adresu i informacji dotyczących konta bankowego. Możesz też potrzebować adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego odbiorcy. W zależności od kraju, do którego wysyłasz płatność, dokładne wymagane dane mogą się różnić.

Jak mogę przez internet wysłać pieniądze innej osobie?

Jest kilka sposobów wysyłania pieniędzy online innej osobie. Możesz skorzystać z usług firmy zajmującej się płatnościami, takiej jak Wise lub CurrencyFair, lub skorzystać z usługi wymiany płatności bezpośrednio między użytkownikami, takiej jak PayPal lub Venmo. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego be sure to research the best option for you.