Znajdź najlepszy sposób na realizację natychmiastowych płatności pieniężnych za granicę

Jeśli chcesz szybko przesłać komuś płatność międzynarodową z Polski, musisz znaleźć najlepszy sposób szybkiego wysyłania pieniędzy za granicę. Mamy wszystko, co musisz wiedzieć.

Wysyłam
z
na

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje

The Fastest Provider
Kurs wymiany walut:0.2472
Opłaty za przelew:zł71.16 PLN
Suma:$2,454.41 USD
Otrzymaj kurs gwarantowany z Wise
Czas realizacji
Natychmiast-2 dni
Znaleziono jeszcze 5 dostawców
Kursy zaktualizowano niecałą minutę temu
Kurs wymiany walut:0.2457
Opłaty za przelew:zł16.28 PLN
Suma:$2,453.00 USD
Zarejestruj się już dziś i otrzymaj 10 darmowych przelewów
Czas realizacji
1–3 dni
Kurs wymiany walut:0.2441
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Suma:$2,441.00 USD
Suma obejmuje specjalną stawkę Exiap i brak opłat za wszystkie przelewy OFX
Czas realizacji
1–3 dni
Kurs wymiany walut:0.2442
Opłaty za przelew:zł16.00 PLN
Suma:$2,438.11 USD
Twoje pierwsze TRZY przelewy są BEZPŁATNE
Czas realizacji
1–2 dni
Kurs wymiany walut:0.2450
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Suma:$2,449.75 USD
Zrób przelew już dziś i otrzymaj specjalny kurs dla nowych klientów
Czas realizacji
2–3 dni
Kurs wymiany walut:0.2442
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Suma:$2,442.34 USD
Czas realizacji
2 dni

Chcemy pomóc Ci znaleźć możliwie najlepszą ofertę. Jeśli wybierzesz jednego z przedstawionych dostawców, otrzymamy opłatę za polecenie, ale Twój wybór nie wpłynie na ranking tych dostawców, kursy wymiany oraz na żadne pobierane opłaty. Nasze wyniki są klasyfikowane według kosztów, które ponosi klient, od najmniejszych do największych. Dowiedz się więcej.

Jaki jest najlepszy sposób na natychmiastowe przesłanie pieniędzy online?

Nie ma jednego najlepszego sposobu na natychmiastowe przesłanie pieniędzy online z Polski – wszystko zależy od miejsca, z którego je wysyłasz, oraz od Twoich osobistych preferencji. Porównaj kilka różnych usług, zwracając uwagę na szybkość realizacji, opłaty za przelew, kursy wymiany i opcje płatności, żeby wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Dostawcy usług przedstawieni w tabeli zazwyczaj realizują płatności w ciągu:

 • Wise: Natychmiast-2 dni
 • WorldRemit: 1–2 dni
 • CurrencyFair: 1–3 dni
 • OFX: 1–3 dni
 • TorFX: 2–3 dni

Wysyłanie pieniędzy z Polski jest zwykle szybsze, gdy korzystasz z firmy zajmującej się płatnościami pieniężnymi, zamiast banku. Banki zazwyczaj potrzebują 3–5 dni roboczych, podczas gdy najszybszy usługodawca w naszej tabeli, Wise, może to zrobić w Natychmiast-2 dni.

Wyślij pieniądze z Wise

Jak wysłać pieniądze natychmiast z Polski?

Aby natychmiast przesłać pieniądze za granicę, musisz znaleźć dostawcę, który obsługuje kraj docelowy i oferuje szybkie, nowoczesne sposoby przesyłania pieniędzy. Banki często nie świadczą tej usługi, co oznacza, że wybór specjalizującej się w tym firmy, takiej jak Wise, może być najlepszą opcją. Wyspecjalizowane serwisy mogą oferować natychmiastowe płatności za odbiór gotówki lub nowoczesne depozyty bankowe, które są szybsze niż staromodne przelewy bankowe.

Przesyłając pieniądze za granicę, wykonaj następujące kroki:

1. Wybierz odpowiednią usługę przekazu pieniężnego – Dostępnych jest wiele podobnych serwisów, więc rozeznaj się i wybierz ten, który jest odpowiedni dla Ciebie. Niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują opłaty, kurs wymiany i szybkość transferu. Możesz użyć [naszej porównywarki dostawców międzynarodowych płatności pieniężnych](# compare-transfer-rate), żeby z łatwością znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

2. Utwórz konto w serwisie – po wybraniu odpowieniej usługi przekazu pieniężnego utwórz konto, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i dane kontaktowe oraz upewnij się, że przesyłasz wszystkie wymagane dokumenty, ponieważ weryfikacja tożsamości może potrwać do kilku dni.

3. Dodaj środki do swojego konta – Aby wysłać pieniądze, musisz dodać środki do swojego konta. Możesz to zrobić na wiele sposobów, w zależności od dostawcy, na przykład za pomocą karty debetowej lub kredytowej lub przelewu bankowego.

4. Wybierz odbiorcę pieniędzy – Po zasileniu konta musisz podać dane odbiorcy. Dokładne wymagane dane będą zależeć od kraju odbiorcy, najczęściej są to: jego imię i nazwisko, adres, kod banku, numer konta i numer telefonu.

5. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać – Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać i wybierz walutę. Większość dostawców wyszczególni, jakich kosztów możesz się spodziewać w związku z płatnością.

6. Sprawdź szczegóły transferu - Przed kliknięciem przycisku Zatwierdź upewnij się, że wszystkie szczegóły płatności są prawidłowe. Po wysłaniu transferu nie można go anulować.

Czy można natychmiast przesyłać pieniądze?

Tradycyjnym sposobem przesyłania pieniędzy z Polski jest przelew bankowy, przelew wire lub międzynarodowy przekaz pieniężny. Większość z tych metod zwykle zajmuje kilka dni roboczych, ponieważ pieniądze muszą zostać przekazane między bankami, a następnie przetworzone.

W ostatnich latach popularność zdobyła jednak nowa metoda wysyłania pieniędzy –wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem firm świadczących usługi płatności pieniężnych online. Firmy te specjalizują się w płatnościach internetowych i często oferują lepszy kurs wymiany, niższe opłaty za usługi i, co najważniejsze, znacznie krótszy czas realizacji. Dzięki internetowym dostawcom usług płatności online, takim jak Wise lub WorldRemit, możesz tego samego dnia przesłać pieniądze na konto bankowe odbiorcy.

Korzystając z usług internetowych płatności pieniężnych, należy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze, upewnij się, że wybrany dostawca ma dobrą reputację. Pamiętaj też o porównaniu opłat i kursów wymiany między różnymi dostawcami, zanim wybierzesz jednego. I wreszcie, pamiętaj, że nie wszystkie usługi są dostępne we wszystkich krajach, więc sprawdź, czy wybrana opcja jest dostępna w kraju docelowym.

Porównaj najszybszych dostawców usług

Jakie czynniki wpływają na szybkość płatności?

Czas potrzebny do realizacji płatności zależy od wielu kwestii. Niektóre czynniki, które mogą wpłynąć na szybkość transferu, to m.in:

 • wysyłana kwota,
 • kraje i waluty,
 • sposób płacenia za przelew,
 • typ konta, na które wysyłasz pieniądze,
 • czas przetwarzania danych w każdym banku lub u dostawcy usług płatności.

Dlaczego wysyłanie pieniędzy za granicę może czasem zajmować tyle czasu?

Chociaż możesz zakładać, że międzynarodowy przelew bankowy jest natychmiastowy, nie zawsze tak jest. Bankowość internetowa spowodowała, że ludzie są przekonani o tym, że wszystkie przelewy są wykonywane w czasie rzeczywistym, ale jest kilka czynników, które mogą przyczynić się do opóźnienia:

 • Ochrona przed oszustwami – banki stosują różne metody ochrony przed oszustwami przy przesyłaniu pieniędzy za granicę. Jedną z powszechnych metod jest stosowanie systemu uwierzytelniającego tożsamość nadawcy. System ten sprawdza, czy nadawca jest tym, za kogo się podaje i czy jest upoważniony do wysłania pieniędzy. Banki mogą również używać oprogramowania, które wykrywa wzorce w oszukańczych transakcjach, aby zapobiec ich przeprowadzaniu.

 • Weekendy i święta państwowe – jeśli musisz pilnie wysłać płatność, pamiętaj o świętach w kraju odbiorcy i staraj się unikać weekendów. Aby zadbać o terminowe przetworzenie płatności, rozpocznij ją na początku tygodnia.

 • Wymiana walut – w przypadku płatności zagranicznych tego samego dnia wymagana jest wymiana walut, a to zazwyczaj znaczy, że przetwarzanie zajmie więcej czasu. W przypadku usługodawcy typu A czas oczekiwania może nie być dłuższy, ponieważ klienci mogą od razu wysłać pieniądze w preferowanej walucie odbiorcy.

 • Opłaty za metodę płatności – jeśli do przelewu używasz karty kredytowej, bank może naliczyć dodatkowe opłaty, mogące wynosić od 1% do 3% całkowitego kosztu.

Jak możesz przyspieszyć przesyłanie pieniędzy z Polski?

Kiedy już wybierzesz odpowiedniego usługodawcę, możesz poczynić kilka kroków, żeby przyspieszyć przesłanie pieniędzy – oto kilka wskazówek:

 • Upewnij się, że Twój dostawca oferuje szybką i łatwą rejestrację i weryfikację konta.
 • Dokładnie sprawdź dokumenty potrzebne do weryfikacji, żeby upewnić się, że masz wszystko przygotowane.
 • Jeśli możesz, prześlij swoje dokumenty tożsamości z wyprzedzeniem, żeby płatności przebiegły szybciej.
 • Aby przesłać pieniądze jak najszybciej, zapłać osobiście gotówką, kartą kredytową lub debetową.
 • Sprawdź, czy dostawca usług oferuje usługę ekspresową lub natychmiastową i poproś o szacunkowy termin realizacji, żeby sprawdzić, kiedy pieniądze dotrą do odbiorcy.
Znajdź najlepszą opcję szybkiego wysłania pieniędzy

Moja płatność trwa dłużej, niż powinna. Co mam zrobić?

Szacunkowy termin realizacji jest zazwyczaj podawany podczas tworzenia płatności – jeśli płatność trwa dłużej, może to być spowodowane świętami państwowymi lub godzinami pracy w kraju docelowym, opóźnieniami w banku odbiorcy lub koniecznością przeprowadzenia dodatkowych czynności weryfikacyjnych.

Jeśli pieniądze są opóźnione o więcej niż 48 godzin w stosunku do przewidywanego czasu dotarczenia, warto skontaktować się bezpośrednio z dostawcą usług i poprosić o pomoc. Jeśli jest to możliwe, spróbuj skontaktować się z pomocą techniczną na czacie lub telefonicznie, aby uzyskać najszybszą odpowiedź, w przeciwnym razie większość usługodawców powinna odpowiedzieć na wszelkie pytania w ciągu 1–2 dni w przypadku kontaktu pocztą elektroniczną lub za pomocą formularza kontaktowego.

Jaka jest najlepsza aplikacja do natychmiastowych płatności pieniężnych, która umożliwia szybkie wysyłanie pieniędzy?

Znalezienie najlepszej aplikacji do płatności natychmiastowych może sprawić, że przesyłanie pieniędzy za granicę stanie się wygodniejsze. Większość specjalistycznych serwisów realizujących międzynarodowe płatności pieniężne oferuje zarówno aplikację, jak i proces płatności online, przy czym przelewy z aplikacji przychodzą w tym samym czasie co płatności dokonywane online.

Sprawdź, czy te opcje są dostępne w kraju docelowym:

 • Wise - 4.3 out of 223530 reviews
 • WorldRemit - 3.8 out of 86418 reviews
 • CurrencyFair - 3 out of 7679 reviews
 • OFX - 4.4 out of 9987 reviews
 • TorFX - 4.9 out of 2896 reviews
Prześlij pieniądze z Currencies Direct

Jak możesz zapłacić za transfer natychmiastowy z Polski?

Masz wiele możliwości opłacenia międzynarodowej płatności pieniężnej u różnych dostawców. Staraj się znaleźć takich, którzy akceptują płatności kartą kredytową/debetową, ponieważ jest to zazwyczaj najszybszy sposób, w jaki usługodawca otrzymuje płatność i rozpoczyna jej przetwarzanie.

Poniżej przedstawiono kilka opcji płatności za wysyłanie pieniędzy z Polski u tych dostawców usług:

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

OFX

Przelew bankowy lub polecenie zapłaty

WorldRemit

Przelew bankowy, karta (debetowa lub przedpłacona) lub Apple Pay

TorFX

Przelew bankowy, przelew SWIFT, karta debetowa lub czek

Currencies Direct

Przelew bankowy lub karta debetowa

Jak natychmiast przesłać pieniądze z banku do banku?

Banki w wielu krajach lub w regionach, takich jak strefa euro, mogą niekiedy oferować natychmiastowe lokalne przelewy pieniężne, o ile nie jest wymagane przewalutowanie. Jest to jednak opcja dostępna zazwyczaj tylko w przypadku niewielkich kwot i często niemożliwa w przypadku płatności międzynarodowych.

Jeśli chcesz dokonać międzynarodowej płatności pieniężnej z banku do banku, prawdopodobnie znajdziesz specjalistyczną usługę oferującą krótszy czas realizacji niż zwykły bank. Niektórzy dostawcy płatności internetowych, na przykład Wise, obsługują również natychmiastowe i bezpłatne przelewy lokalne między kontami bankowymi, co czyni ich wartymi uwagi niezależnie od tego, dokąd chcesz wysłać pieniądze.

Przejdź do Wise

Jak natychmiastowo wysłać pieniądze z Polski w bezpieczny sposób?

Usługi międzynarodowych płatności pieniężnych są regulowane na całym świecie, żeby umożliwiać klientom natychmiastowe przesyłanie pieniędzy w bezpieczny sposób.

Upewnij się, że wybrany dostawca usług jest licencjonowany, ma dobrą reputację i dobre opinie wśród klientów. Na naszej stronie poświęconej międzynarodowym płatnościom pieniężnym znajdziesz recenzje i porównanie usługodawców — są na niej jedynie zaufane serwisy płatnicze, które są w pełni uregulowane i bezpieczne w użyciu.

W Exiap porównujemy tylko najwiarygodniejszych usługodawców. Oto jak 6 najlepszych, których znaleźliśmy do Twojej płatności, plasuje się pod względem liczby opinii i średniej oceny w serwisie Trustpilot:

 • Currencies Direct: 11,247 reviews, rated 4.9/5 on Trustpilot
 • TorFX: 2,896 reviews, rated 4.9/5 on Trustpilot
 • OFX: 9,987 reviews, rated 4.4/5 on Trustpilot
 • Wise: 223,530 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • WorldRemit: 86,418 reviews, rated 3.8/5 on Trustpilot
Przejdź do Currencies Direct

Podsumowanie

W dzisiejszym świecie możliwe jest błyskawiczne wysyłanie pieniędzy, ale zależy to od wielu czynników. Najważniejszymi z nich są: dostawca, z którego usług skorzystasz, kwota, miejsce, do którego wysyłasz pieniądze i możliwość wcześniejszej weryfikacji tożsamości. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz właściwego usługodawcę do swojej płatności, porównaj najlepszych dostawców natychmiastowych płatności pieniężnych za pomocą naszej porównywarki.

Szukasz więcej porad ekspertów na temat wysyłania pieniędzy za granicę?

Jaki jest najlepszy sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę?

Szukasz najlepszego sposobu na wysłanie pieniędzy za granicę? Skorzystaj z naszego przewodnika na 2024, aby stać się ekspertem w przesyłaniu pieniędzy.

Jaki jest najtańszy sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę?

Teraz masz większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej, jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy za granicę.

Jak wysłać pieniądze online – Twój najlepszy przewodnik na 2024

Wysyłając płatności online, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze względem swojego banku.

Znajdź najlepszą usługę przekazu pieniężnego, aby wysłać pieniądze do Polska

Najlepszy sposób na wysłanie pieniędzy z powrotem do Polska zależy od osobistych preferencji – znajdź idealne rozwiązanie dla siebie.

Często zadawane pytania dotyczące natychmiastowych międzynarodowych płatności pieniężnych

Co to jest przelew natychmiastowy?

Płatność natychmiastowa polega na przesłaniu pieniędzy z jednego konta na drugie bez konieczności oczekiwania na zwykły czas przetwarzania. Można to zrobić różnymi metodami, w tym za pomocą bankowości internetowej i mobilnej. W przypadku płatności międzynarodowych opcja ta jest najczęściej dostępna u operatorów płatności internetowych, takich jak Wise lub WorldRemit .

Jak natychmiast wysłać pieniądze za granicę?

Dostępnych jest kilka sposobów natychmiastowego wysyłania pieniędzy za granicę. Jednym z nich jest skorzystanie z usługi przekazu pieniężnego, takiej jak Wise lub WorldRemit. Serwisy te umożliwiają wysyłanie pieniędzy online lub osobiście do odbiorcy w innym kraju. Innym sposobem natychmiastowego wysyłania pieniędzy za granicę są usługi brokera walutowego. Brokerzy ci umożliwiają kupno i sprzedaż obcych walut i często robią to szybciej niż tradycyjne banki.

Czy płatności międzynarodowe mogą być natychmiastowe?

Kiedyś realizacja międzynarodowych płatności pieniężnych trwała kilka dni, a czasem nawet tygodni. Teraz jednak, dzięki postępowi technologicznemu i wykorzystaniu internetu, wiele płatności międzynarodowych może dotrzeć do odbiorcy niemal tego samego dnia.

Czy natychmiastowe przelewy bankowe można cofnąć?

Jeśli bank odbiorcy przyjął już przelew wire, jest on najprawdopodobniej nieodwracalny. Mimo to w pewnych sytuacjach możesz ubiegać się o cofnięcie przelewu wire.

Na przykład:

 • Twój bank pomylił numer konta odbiorcy.
 • Kwota pieniędzy, którą otrzymał odbiorca, jest większa niż ta, która miała faktycznie zostać wysłana.
 • Przelew wire został zdublowany.
Czy można wykonać natychmiastową płatność pieniężną bez weryfikacji?

Chociaż wysłanie pieniędzy z konta bankowego bez weryfikacji jest możliwe, proces ten służy Twojemu bezpieczeństwu. Jeśli jednak wysłanie pieniędzy bez uprzedniej weryfikacji stanie się konieczne, dostawcami, którzy zazwyczaj jej nie żądają są Paypal, Cash App lub Venmo.

Jak szybki jest międzynarodowy przelew wire?

Przelewy wire to bezpieczny i szybki sposób wymiany środków pomiędzy bankami, niezależnie od miejsca Twojego pobytu. Można je wykorzystać do wysyłania lub otrzymywania pieniędzy drogą elektroniczną. Międzynarodowe przelewy wire zazwyczaj zajmują 2–5 dni roboczych.

Czy możesz wysłać natychmiastowy transfer bez opłat?

Niestety rzadko możliwym jest wysyłanie pieniędzy za granicę bez żadnych opłat. Niektórzy dostawcy takich usług oferują kilka darmowych płatności dla nowych klientów, ale nawet wtedy dodatkowe opłaty mogą być ukryte w samym kursie wymiany. Ważne jest, by przed wysłaniem pieniędzy za granicę sprawdzić oferty innych usługodawców, co możesz z łatwością zrobić za pomocą naszej porównywarki.

Ile będzie trwał przelew natychmiastowy?

Zazwyczaj banki mogą potrzebować 3–5 dni roboczych na przesłanie pieniędzy z Polski. Najszybszym dostawcą usług w naszej tabeli, któremu przelewy zajmują znacznie mniej czasu, jest Wise Natychmiast-2 dni.