Jaki jest najtańszy sposób na wysłanie pieniędzy za granicę?

Potrzebujesz wysłać płatność z Polski? Niezależnie od docelowego kraju, chcesz przesyłać pieniądze za granicę w najtańszy sposób. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

Wysyłam
z
na

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje

The Cheapest Deal
Kurs wymiany walut:0.2518
Opłaty za przelew:zł0.00 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Suma obejmuje specjalną stawkę Exiap i brak opłat za wszystkie przelewy OFX
Save up to 24.76 USD
Suma$503.60 USD
Znaleziono jeszcze 3 dostawców
Kursy zaktualizowano niecałą minutę temu
Kurs wymiany walut:0.2537
Opłaty za przelew:zł17.77 PLN
Czas realizacji:Natychmiast-2 dni
Otrzymaj kurs gwarantowany z Wise
Save up to 22.03 USD
Suma$502.88 USD
Kurs wymiany walut:0.2521
Opłaty za przelew:zł15.86 PLN
Czas realizacji:1–3 dni
Zarejestruj się już dziś i otrzymaj 10 darmowych przelewów
Save up to 11.69 USD
Suma$500.30 USD
Kurs wymiany walut:0.2507
Opłaty za przelew:zł16.00 PLN
Czas realizacji:1–2 dni
Twoje pierwsze TRZY przelewy są BEZPŁATNE
Suma$497.41 USD

Chcemy pomóc Ci znaleźć możliwie najlepszą ofertę. Jeśli wybierzesz jednego z przedstawionych dostawców, otrzymamy opłatę za polecenie, ale Twój wybór nie wpłynie na ranking tych dostawców, kursy wymiany oraz na żadne pobierane opłaty. Nasze wyniki są klasyfikowane według kosztów, które ponosi klient, od najmniejszych do największych. Dowiedz się więcej.

Jaki jest najtańszy sposób na wysyłanie pieniędzy z Polski?

Gdy wysyłasz pieniądze z Polski, zawsze bierz pod uwagę całkowity koszt płatności. Nie zapomnij uwzględnić zarówno opłaty początkowej dostawcy, jak i obecnego kursu wymiany Złoty polski.

Chociaż niektórzy usługodawcy mogą twierdzić, że mają niskie lub zerowe opłaty, przyjrzyj się im bliżej, bo pewnie są one ukryte w kursie wymiany. Na przykład w tabeli poniżej widać, że przesłanie 2000 PLN z Polski do Stanów Zjednoczonych kosztuje ponad 24.76 PLN więcej u naszego najdroższego dostawcy w porównaniu z najtańszym. Ta różnica będzie tylko rosnąć w miarę zwiększania kwoty płatności.

Wyślij pieniądze z najtańszym dostawcą OFX

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy za granicę z Polski?

Przesyłaniu pieniędzy za granicę zazwyczaj towarzyszy opłata za przelew naliczana przez bank lub dostawcę usług płatności online, a także inny niż uśredniony kurs wymiany. Dlatego wysyłając pieniądze za granicę często warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą.

Opłaty za transfery

Dostawcy płatności internetowych zwykle pobierają opłatę za swoje usługi. Jest ona zazwyczaj procentem przesyłanej kwoty i może wynosić od kilku do kilkuset złotych. Ważne jest, żeby zdawać sobie sprawę z tych opłat przed wysłaniem pieniędzy, ponieważ mogą one szybko narosnąć. W naszym porównaniu usługodawców różnica między najtańszym OFX a najdroższym dostawcą WorldRemit może wynosić nawet 24.76 PLN.

Niektórzy dostawcy oferują niższe opłaty za większe transfery, podczas gdy inni oferują zniżki dla klientów, którzy regularnie korzystają z ich usług. Pamiętaj, aby porównać opłaty pobierane przez różnych dostawców, żeby znaleźć najlepszą ofertę.

Kurs wymiany

Kursy wymiany to koszt jednej waluty w porównaniu do innej. Można je wykorzystać do określenia, ile pieniędzy kosztowałoby kupno określonej ilości obcej waluty lub ile pieniędzy można by otrzymać za sprzedaż określonej ilości swojej waluty. Kursy walut mogą się szybko zmieniać, dlatego ważne jest, żeby być z nimi bieżąco.

Jeśli myślisz o wysłaniu pieniędzy za granicę, różnica między najgorszym 0.2507 a najlepszym kursem wymiany 0.2537 w naszej tabeli wynosi 0.003 USD. Początkowo może się to wydawać niewiele, ale jeśli przeliczysz kwotę 2000 PLN, może ona wzrosnąć do 6 USD.

Którzy usługodawcy mają najniższe opłaty za transfery?

 • OFX: 15.04 PLN
 • Wise: 17.77 PLN
 • CurrencyFair: 28.11 PLN
 • WorldRemit: 39.8 PLN

Jeśli wysyłasz pieniądze z Polski, to OFX ma najniższe opłaty za międzynarodowe płatności pieniężne spośród 4 porównanych dostawców takich usług.

Wyślij pieniądze z OFX

Którzy usługodawcy oferują najlepszy kurs wymiany?

 • Wise: 0.2537 USD
 • CurrencyFair: 0.2521 USD
 • OFX: 0.2518 USD
 • WorldRemit: 0.2507 USD

W naszym porównaniu Wise ma najlepszy kurs wymiany spośród 4 dostawców zestawionych pod względem wysyłania pieniędzy z Polski.

Wyślij pieniądze z Wise

Jak znaleźć najtańszą opcję przesyłania pieniędzy?

Najtańszy sposób wysyłania płatności z Polski zależy od wielu czynników, w tym tego, dokąd wysyłasz pieniądze, jak chcesz zapłacić, jak chcesz przekazać środki i jak szybko pieniądze mają dotrzeć do odbiorcy. Jednak specjalistyczne usługi przesyłania płatności online lub za pośrednictwem aplikacji często bywają najtańszym sposobem wysyłania pieniędzy za granicę ze względu na lepsze kursy wymiany i niższe opłaty w porównaniu z tradycyjnymi bankami.

Aby znaleźć najtańszą opcję przesyłania pieniędzy, warto porównać kilku dostawców, sprawdzić ich kursy, opłaty i czasy realizacji płatności.

Dla przykładu, porównanie dostawców przed wysłaniem 2000 PLN z Polski do Stanów Zjednoczonych pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 24.76 PLN.

Znajdź najtańszego dostawcę, który zrealizuje Twój przelew

Co warto wziąć pod uwagę, żeby obniżyć koszty, przesyłając pieniądze za granicę z Polski?

Gdy przesyłasz pieniądze za granicę, musisz sprawdzić całkowity koszt płatności, a także szybkość i bezpieczeństwo transakcji oraz wygodę korzystania z usług różnych dostawców.

Obliczenie całkowitego kosztu wysyłki pieniędzy za granicę może być trudniejsze, niż się wydaje. W zależności od dostawcy możesz napotkać różne rodzaje opłat:

 • Zmienna opłata za przelew – może się zmieniać w zależności od tego, jak płacisz za przelew. Płacenie w bankowości internetowej lub kartą debetową jest zazwyczaj najtańsze, a kartą kredytową – najdroższe.
 • Marża doliczana do kursu wymiany – jest to opłata procentowa dodawana do kursu używanego do wymiany pieniędzy. Może znacząco zwiększyć całkowity koszt.
 • Koszty stron trzecich – takie jak opłaty SWIFT lub opłaty za transakcję gotówkową, jeżeli płacisz kartą kredytową.

Czynniki, które wpływają na koszt płatności, to m. in. kraj, do którego wysyłasz pieniądze, wysyłana kwota, sposób odbioru płatności i szybkość realizacji transakcji.

Znalezienie najlepszego sposobu wysyłania płatności nie musi być trudne. Zapoznaj się z naszymi stronami dotyczącymi płatności międzynarodowych, na których znajdziesz recenzje i porównania wyłącznie godnych zaufania dostawców świadczących bezpieczne i wygodne usługi, których wybraliśmy specjalnie dla Ciebie.

Jaki jest najtańszy sposób na przesyłanie pieniędzy?

Wysyłasz pieniądze z Wysyłasz pieniądze do Najtańszy dostawca Dostępni dostawcy Odbiorca otrzyma
Brak wierszy do wyświetlenia

Banki czy internetowi dostawcy usług płatności – kto jest tańszy?

Kiedyś, gdy trzeba było wysłać pieniądze za granicę, jedyną opcją było skorzystanie z usług banków. Teraz mamy jednak mnóstwo innych możliwości na rynku, a wyspecjalizowani dostawcy usług płatności międzynarodowych oferują szybkie i tanie sposoby przetwarzania płatności zagranicznych, często przez internet lub aplikacje.

Musisz porównać kilka różnych banków i dostawców usług płatności online, żeby przekonać się, co sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Oto kilka kluczowych cech takich instytucji, które ułatwią Ci podjęcie decyzji:

Banki:

 • Często możesz zlecić płatność online, telefonicznie lub osobiście w oddziale
 • Banki na ogół obsługują płatności do wielu różnych krajów i w wielu walutach
 • Płatności są bezpieczne, przebiegają w znany sposób i są niezawodne
 • Do kursu wymiany zazwyczaj doliczana jest marża, a opłaty za przelew bywają wysokie
 • Czas realizacji transakcji może wynosić 3–5 dni roboczych

Dostawcy płatności online:

 • Po otwarciu konta możesz dokonywać płatności online lub za pomocą wygodnej aplikacji
 • Kursy wymiany mogą być lepsze niż w banku, a opłaty są przejrzyste
 • Niektóre płatności docierają natychmiast, a średni czas realizacji płatności zazwyczaj zalicza się do najlepszych na rynku
 • Brak możliwości obsługi osobistej – wsparcie jest zazwyczaj zapewniane poprzez telefon lub czat tekstowy
 • Na ogół nie można płacić gotówką – częściej przelewem bankowym lub kartą

Dlaczego międzynarodowe przelewy bankowe są drogie?

Chociaż przelewy bankowe są bardzo popularnym sposobem przesyłania pieniędzy za granicę, wysokie opłaty mogą być zniechęcające. Dlaczego te powszechnie stosowane usługi transferowe są tak kosztowne? Jeśli często wysyłasz przelewy bankowe za pośrednictwem swojego banku, nadszedł czas, żeby dowiedzieć się, dokąd naprawdę zmierzają Twoje pieniądze.

Poniższa lista zawiera niektóre z mniej ukrytych opłat, które banki pobierają od klientów korzystających z międzynarodowych usług przelewów bankowych:

 • Prowizja za wymianę walut – Oprócz opłaty bankowej za przelew międzynarodowy, musisz także opłacić kurs wymiany walut. Stawka ta zawsze się zmienia i zależy od instytucji finansowej, z której korzystasz. Stawki publikowane w lokalnym banku rzadko są prawdziwymi rynkowymi kursami wymiany walut– zwykle są wyższe z powodu dodatkowych opłat pobieranych przez banki.
 • Minimalne opłaty – Banki zwykle pobierają minimalną opłatę za przelewy międzynarodowe, niezależnie od wysyłanej kwoty. Nawet jeśli wysyłasz tylko niewielką sumę, opłaty te mogą szybko narosnąć. Niestety im więcej pieniędzy wyślesz, tym wyższa opłata procentowa najprawdopodobniej zostanie naliczona.
 • Opłaty manipulacyjne – Banki często pobierają wysokie opłaty za międzynarodowe przelewy pieniężne, zwłaszcza gdy instytucje wysyłające i odbierające nie są ze sobą bezpośrednio powiązane. Oznacza to, że w proces może zaangażować się trzeci bank pośredniczący, co skutkuje wyższymi opłatami zarówno dla Ciebie, jak i odbiorcy.
Znajdź najlepszą alternatywę dla przelewów bankowych

Jak możesz zapłacić za swój natychmiastowy transfer z Polski?

Jeśli chodzi o finansowanie płatności międzynarodowych, masz kilka różnych opcji. Niemniej jednak zaoszczędzisz najwięcej, wybierając dostawcę, który akceptuje karty debetowe lub przelewy bankowe jako źródło płatności.

OFX

Przelew bankowy lub polecenie zapłaty

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

WorldRemit

Przelew bankowy, karta (debetowa lub przedpłacona) lub Apple Pay

Którą aplikacją można najtaniej wysłać pieniądze z Polski?

Wysyłanie pieniędzy za pomocą aplikacji do płatności międzynarodowych jest wygodną opcją, z której można skorzystać w podróży. Dostawcy płatności międzynarodowych zazwyczaj oferują dostęp do wygodnych aplikacji, w których zlecone transfery kosztują tyle samo, co w witrynie internetowej danego dostawcy.

To, która z aplikacji do wysyłania pieniędzy będzie najtańsza, zależy od szczegółów Twojej płatności i tego, jakie usługi są dostępne w Twoim regionie. Niemniej jednak możesz przyjrzeć się poniższym interesującym rozwiązaniom:

 • OFX: 10,067 reviews, rated 4.4/5 on Trustpilot
 • Wise: 226,903 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • WorldRemit: 86,750 reviews, rated 3.7/5 on Trustpilot
 • CurrencyFair: 7,710 reviews, rated 2.9/5 on Trustpilot
Wyślij pieniądze z OFX

Czy wysyłanie pieniędzy za granicę za pośrednictwem usługodawcy internetowego jest bezpieczne?

Przesyłanie pieniądzy za granicę z Polski może być stresujące. Nasza porównywarka dostawców uwzględnia wyłącznie wyniki dotyczące tych firm, które są bezpieczne i działają legalnie w każdej części świata.

Szukasz najbezpieczniejszego sposobu wysyłania pieniędzy z Polski? Chcesz znaleźć dostawcę usług, który jest zarejestrowany i postępuje zgodnie z wytycznymi FCA? W niektórych przypadkach operatorzy muszą również działać zgodnie z regulacjami PRA. Zastanawiasz się, co oznaczają wszystkie te skróty? Przekonajmy się:

 • FSCS – ang. Financial Services Compensation Scheme – FSCS zabezpiecza klientów na wypadek niewypłacalności banku, ubezpieczyciela lub innej kwalifikującej się firmy świadczącej usługi finansowe. Jeżeli Twój bank zbankrutuje lub ma inne trudności finansowe, możesz odzyskać pieniądze za pośrednictwem FSCS.
 • FCA – ang. Financial Conduct Authority – przyznaje zgody na prawie wszystkie działania finansowe. FCA reguluje praktyki instytucji finansowych i je nadzoruje, żeby dbać o przestrzeganie standardów oraz o to, by firmy dokonywały transakcji w bezpieczny sposób.

 • PRA – ang. Prudential Regulation Authority – głównym celem PRA jest ochrona pieniędzy klientów poprzez dbanie o to, by banki i inne instytucje finansowe były zarządzane w bezpieczny sposób i kontrolowały ryzyko.

Które z usług międzynarodowych płatności pieniężnych można uznać za bezpieczne?

Międzynarodowe płatności pieniężne są regulowane, żeby klienci mogli wysyłać pieniądze szybko i bezpiecznie.

Jeżeli szukasz bezpiecznych i niezawodnych usług płatności międzynarodowych, przeczytaj nasze recenzje i porównania. Uwzględniamy w nich wyłącznie godnych zaufania dostawców, których działalność jest w pełni uregulowana i licencjonowana.

Oto kilku dostawców, których polecamy i którzy cieszą się przewagą pozytywnych ocen:

 • OFX: 10,067 reviews, rated 4.4/5 on Trustpilot
 • Wise: 226,903 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • WorldRemit: 86,750 reviews, rated 3.7/5 on Trustpilot
 • CurrencyFair: 7,710 reviews, rated 2.9/5 on Trustpilot
Wyślj pieniądze z OFX

Podsumowanie:

Gdy wysyłasz pieniądze, warto wziąć pod uwagę wszystkie powiązane koszty, aby znaleźć najtańszą opcję. Porównanie dostawców przed wysłaniem płatności pozwoli Ci zaoszczędzić znaczącą kwotę. Czynniki, które wpływają na koszt płatności, to między innymi kraj, do którego wysyłasz pieniądze, wysokość kwoty i to, jak szybko środki mają znaleźć się u odbiorcy. Korzystanie ze specjalistycznej usługi online lub aplikacji do wysyłania płatności może być najtańszym sposobem wysyłania pieniędzy za granicę.

Szukasz więcej porad ekspertów na temat wysyłania pieniędzy za granicę?

Jak wysłać pieniądze online – Twój najlepszy przewodnik na 2024

Wysyłając płatności online, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze względem swojego banku.

Znajdź najlepszy sposób na szybkie wysyłanie pieniędzy za granicę

Znajdź najlepszy sposób na natychmiastowe i bezpieczne wysłanie pieniędzy online do obcego kraju.

Jaki jest najlepszy sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę?

Szukasz najlepszego sposobu na wysłanie pieniędzy za granicę? Skorzystaj z naszego przewodnika na 2024, aby stać się ekspertem w przesyłaniu pieniędzy.

Jak wysłać pieniądze z zagranicy do Polska

Najlepszy sposób na wysłanie pieniędzy z powrotem do Polska zależy od osobistych preferencji – znajdź idealne rozwiązanie dla siebie.

Najczęstsze pytania dotyczące najtańszego sposobu wysyłania pieniędzy za granicę

Jaki jest najtańszy sposób wysyłania pieniędzy za granicę?

Najtańszym sposobem wysyłania pieniędzy za granicę jest korzystanie z wyspecjalizowanych dostawców usług płatności pieniężnych. Takie firmy oferują niskie lub zerowe opłaty, a ich kursy wymiany są zazwyczaj lepsze niż te oferowane przez banki. Warto jednak porównać kursy różnych dostawców, aby mieć pewność, że wybieramy najlepszą ofertę.

Ile mogę zaoszczędzić, porównując różnych dostawców przed wysłaniem pieniędzy za granicę?

W naszym bieżącym porównaniu, wysyłając 2000 Złoty polski z Polski do Stanów Zjednoczonych możesz zaoszczędzić nawet 24.76 PLN. Pamiętaj, że im większą kwotę wysyłasz, tym większe Twoje potencjalne oszczędności, jeżeli zdecydujesz się najpierw porównać międzynarodowych dostawców płatności pieniężnych.

Czy mogę wysłać pieniądze za granicę za darmo?

Przetwarzanie płatności międzynarodowych wiąże się z kosztami, co znaczy, że zazwyczaj nie da się wysłać pieniędzy za granicę za darmo. Nawet jeśli dostawca usług płatności twierdzi, że nie obowiązują u niego opłaty za przelew, prawdopodobnie dolicza opłatę do kursu wymiany, aby pokryć swoje koszty i wygenerować zyski.

Czy PayPal jest tańszy od międzynarodowych przelewów bankowych?

Zasadniczo tak, ale opłaty firmy PayPal mogą być zróżnicowane w zależności od typu posiadanego konta i Twojej lokalizacji. Możemy podać Ci przykład z niedawnego porównania: jeżeli chcesz wysłać 1000 USD do Wielkiej Brytanii, Twój odbiorca może ostatecznie dostać prawie 50 GBP więcej, jeżeli skorzystasz z usług naszego najlepszego dostawcy płatności pieniężnych, zamiast z serwisu PayPal. To prawie 5% więcej bez żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Czy Wise jest tańszy niż przelew bankowy?

Wise zazwyczaj oferuje tańsze międzynarodowe płatności pieniężne niż banki. Dzięki Wise możesz wysyłać pieniądze do 80 krajów za niską opłatą i po uśrednionym kursie wymiany, nawet jeśli odbiorca nie ma konta Wise.

Czy Western Union jest tańszy niż przelew bankowy?

Usługi firmy Western Union są często postrzegane jako tańsza od przelewów bankowych opcja wysyłania pieniędzy za granicę. Opłaty mogą być różne w zależności od wysyłanej kwoty, ale firma Western Union zazwyczaj oferuje niższe opłaty niż większość banków.

Ile wynoszą opłaty za międzynarodowe przelewy bankowe?

Większość banków nalicza opłatę za międzynarodowe przelewy wire. Opłata to zazwyczaj odsetek przesyłanej kwoty z określoną opłatą minimalną, która różni się w zależności od banku. Twój bank może też naliczyć opłatę za przewalutowanie waluty obcej, którą wysyłasz lub otrzymujesz. Ta opłata zazwyczaj również jest odsetkiem łącznej kwoty transakcji.