Znajdź najlepszy sposób na realizację płatności z zagranicy do Polski

Chcesz wysłać pieniądze z zagranicy do Polski? Niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujesz, dostarczymy Ci wszystkich niezbędnych informacji o tym, jak najszybciej i najbezpieczniej wysłać pieniądze do Polski.

Wysyłam
z
na

Porównujemy tylko zaufanych dostawców, których wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i zatwierdziliśmy. Ważne informacje

Najlepsza oferta
Kurs wymiany walut:3.9638
Opłaty za przelew:$8.86 USD
Czas realizacji:Natychmiast-2 dni
Otrzymaj kurs gwarantowany z Wise
Suma
zł7,892.58 PLN
Znaleziono jeszcze 5 dostawców
Kursy zaktualizowano niecałą minutę temu
Kurs wymiany walut:3.9318
Opłaty za przelew:$0.00 USD
Czas realizacji:1–3 dni
Suma obejmuje specjalną stawkę Exiap i brak opłat za wszystkie przelewy OFX
Suma
zł7,863.60 PLN
Kurs wymiany walut:3.9358
Opłaty za przelew:$2.54 USD
Czas realizacji:1–3 dni
Zarejestruj się już dziś i otrzymaj 10 darmowych przelewów
Suma
zł7,861.60 PLN
Kurs wymiany walut:3.9077
Opłaty za przelew:$2.99 USD
Czas realizacji:0–2 dni
Suma obejmuje rabat promocyjny dla nowych klientów
Suma
zł7,815.40 PLN
Kurs wymiany walut:3.8933
Opłaty za przelew:Różne
Czas realizacji:0–2 dni
Suma
zł7,786.54 PLN
Kurs wymiany walut:3.8257
Opłaty za przelew:$0.00 USD
Czas realizacji:2 dni
Suma
zł7,651.39 PLN

Chcemy pomóc Ci znaleźć możliwie najlepszą ofertę. Jeśli wybierzesz jednego z przedstawionych dostawców, otrzymamy opłatę za polecenie, ale Twój wybór nie wpłynie na ranking tych dostawców, kursy wymiany oraz na żadne pobierane opłaty. Nasze wyniki są klasyfikowane według kosztów, które ponosi klient, od najmniejszych do największych. Dowiedz się więcej.

Najlepszy sposób na realizację płatności z zagranicy do Polski

Jest wiele sposobów wysyłania pieniędzy do Polski. Możesz skorzystać z usług serwisu internetowego specjalizującego się w płatnościach międzynarodowych, wysłać przelew za pośrednictwem swojego banku lub wybrać usługodawcę, który oferuje obsługę stacjonarną i możliwość płatności gotówką.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z usług banku, jednak zazwyczaj zajmuje to więcej czasu i jest droższe niż korzystanie z usług oferowanych przez serwisy internetowe specjalizujące się w płatnościach.

Aby pomóc Ci w przeglądaniu różnych serwisów internetowych oferujących usługi w zakresie płatności, przygotowaliśmy kilka zestawień, które przydadzą Ci się, jeżeli wysyłasz pieniądze do Polski:

 • Najtańszy dostawca: Wise
 • Najlepszy kurs wymiany: Wise
 • Najszybsze płatności międzynarodowe: Wise
 • Najwyżej oceniany dostawca: Currencies Direct
 • **Bez dodatkowych opłat: OFX
 • Najlepsze opcje płatności: Wise

Najlepsza metoda wysyłania pieniędzy zależy od Twoich potrzeb, na przykład wysyłanej kwoty, pożądanego czasu realizacji oraz sposobu opłaty za płatność. W związku z powyższym ważne jest, aby porównać różnych usługodawców, zanim wyślesz swoją płatność.

Jak wysłać pieniądze do Polski z zagranicy

Korzystanie z serwisów internetowych, aby wysłać pieniądze z zagranicy do Polski, jest zazwyczaj bardzo proste. Poszczególne kroki mogą się różnić w zależności od wybranego dostawcy, ale zasadniczo musisz:

1. Wybrać serwis oferujący usługi w zakresie płatności - Na rynku dostępnych jest wiele takich serwisów, dlatego warto przejrzeć dostępne opcje i wybrać tę, która najlepiej zaspokaja Twoje potrzeby. Exiap oferuje łatwe w użyciu narzędzie do porównywania dostawców międzynarodowych przelewów pieniężnych, które pomoże Ci wybrać dostawcę usług najlepiej dopasowanego do Twoich wymagań. Dokonując wyboru, trzeba uwzględnić kluczowe kwestie, takie jak: opłaty za transakcję, czas realizacji płatności oraz oferowany kurs wymiany.

2. Utworzyć konto w serwisie - Po porównaniu różnych serwisów oferujących usługi w zakresie płatności oraz uważnym rozważeniu zalet i wad każdego z nich utwórz konto w wybranym serwisie. Proces ten jest stosunkowo prosty. Prawdopodobnie trzeba będzie podać dane osobowe, takie jak imię, nazwisko i adres e-mail. Większość serwisów wymaga potwierdzenia tożsamości za pomocą dokumentu (np. paszportu). Weryfikacja zwykle zajmuje nie więcej niż kilka dni.

3. Dodać środki na swoje konto - Zanim będzie można wysyłać pieniądze, należy upewnić się, że za pomocą odpowiedniej metody płatności na konto wpłacone zostały środki. Wybrany usługodawca sprecyzuje, jak należy to zrobić. Wśród dostępnych metod są płatność kartą debetową lub kredytową, przelew bankowy itp.

4. Wybrać odbiorcę płatności - Potrzebne będą następujące dane o osobie, do której chcesz wysłać pieniądze: imię i nazwisko, kod IBAN (międzynarodowy numer rachunku bankowego) lub kod SWIFT (międzynarodowy kod identyfikujący instytucję finansową), adres, nazwa banku odbiorcy i numer telefonu odbiorcy.

5. Ponownie sprawdzić szczegóły płatności - Po wprowadzeniu kwoty, którą chcesz wysłać, potwierdź, że wszystkie wprowadzone dane są prawidłowe, a następnie kliknij „zatwierdź”. Zazwyczaj po sfinalizowaniu płatności nie ma możliwości anulowania jej.

Wyślij pieniądze, korzystając z najlepszej oferty

Jakie szczegółowe informacje są mi potrzebne, aby przesyłać pieniądze na konto w Polsce lub je na nim odbierać?

Informacje potrzebne do wysyłania pieniędzy na konto bankowe w Polsce mogą nieco się różnić w zależności od tego, czy wykonujesz płatność krajową, czy międzynarodową. W większości przypadków potrzebne będą:

 • imię i nazwisko odbiorcy,

 • nazwa i adres banku odbiorcy,

 • numer konta bankowego lub numer IBAN odbiorcy,

 • w razie potrzeby kod SWIFT/BIC banku odbiorcy.

  W zależności od rodzaju płatności i procedur poszczególnych serwisów mogą być potrzebne dodatkowe informacje – przed dokonaniem płatności upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dane.

Ile czasu zajmuje wysłanie pieniędzy do Polski

Czas potrzebny na wysłanie pieniędzy do Polski zależy od wybranego serwisu, kraju wysyłki, waluty oraz wysyłanej kwoty. Realizacja przelewów SWIFT może zająć od 3 do 5 dni roboczych. Internetowe serwisy obsługujące płatności często pozwalają na szybszą realizację transakcji – niektóre z nich są dostarczane natychmiast. Najczęściej czas realizacji wynosi 1 lub 2 dni.

 • Wise: Natychmiast-2 dni
 • Western Union: 0–2 dni
 • Remitly: 0–2 dni
 • CurrencyFair: 1–3 dni
 • OFX: 1–3 dni

Zanim dokonasz płatności, przygotuj dokumenty potrzebne do weryfikacji, aby proces przebiegł szybko i sprawnie – zwłaszcza jeśli wysyłasz dużą kwotę.

Wyślij pieniądze za pomocą Wise

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy do Polski?

Wszystkie serwisy oferujące usługi w zakresie płatności pobierają za nie opłaty. Zazwyczaj jest to pewien procent wymienianej kwoty. Opłata ta może wynosić od kilku do kilkuset dolarów w zależności od wysyłanej kwoty, czasu realizacji transakcji i metody płatności.

Podczas wysyłania pieniędzy należy pamiętać o tych opłatach, ponieważ mogą się one gwałtownie zwiększać, zwłaszcza w przypadku wysyłania wyższych kwot. Z naszego porównania wynika, że między ofertą najtańszego dostawcy usług Wise a ofertą najdroższego Currencies Direct różnica może wynosić aż 63.37 USD przy wysyłce 2000 PLN.

 • Wise: 8.86 USD
 • OFX: 16.3 USD
 • CurrencyFair: 16.79 USD
 • Remitly: 31.73 USD
 • Currencies Direct: 72.23 USD

W Exiap ułatwiamy znalezienie najlepszej oferty. Różne kursy walutowe i opłaty za płatności mogą utrudnić ten proces, ale zostaw to nam. Zbierzemy dla Ciebie wszystkie możliwości, przedstawimy opłaty za przelewy bankowe i oferty poszczególnych usługodawców, a także podkreślimy najlepsze możliwe oferty, aby zapewnić Cię, że dokonujesz dobrego wyboru, zarówno pod względem finansowym, jak i psychicznym.

Wyślij pieniądze za pomocą Wise

Jak zapłacić za płatność z zagranicy do Polski?

Jest wiele sposobów uiszczenia opłaty za międzynarodowe płatności internetowe. Ich liczba może różnić się w zależności od usługodawcy, jednak na pewno znajdziesz metodę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Poniżej znajdziesz kilka metod uiszczenia opłaty za wysyłanie pieniędzy do Polski. Uwzględniono 6 omawianych dostawców usług:

Wise

Przelew bankowy, karta (debetowa lub kredytowa), SWIFT, Google Pay lub Apple Pay

OFX

Przelew bankowy lub polecenie zapłaty

Remitly

Przelew bankowy lub karta (debetowa, kredytowa lub przedpłacona)

Western Union

Przelew bankowy lub karta (debetowa lub kredytowa)

Currencies Direct

Przelew bankowy lub karta debetowa

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób na wysyłanie pieniędzy do Polski?

Mimo że większość serwisów oferujących usługi w zakresie płatności online powstała znacznie później niż banki, są one regulowane w ten sam sposób, więc korzystanie z nich jest równie bezpieczne.

W Exiap porównujemy tylko zaufane, w pełni regulowane serwisy oferujące usługi w zakresie płatności międzynarodowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych serwisów, zawsze możesz zapoznać się z opiniami ich klientów w portalu Trustpilot.

Poniżej wymieniliśmy pięć najlepszych serwisów, za pomocą których można wysłać pieniądze do Polski. Zostały one wybrane na podstawie liczby opinii i średniej oceny w portalu Trustpilot.

 • Currencies Direct: 11,429 reviews, rated 4.9/5 on Trustpilot
 • Remitly: 53,029 reviews, rated 4.5/5 on Trustpilot
 • OFX: 10,069 reviews, rated 4.4/5 on Trustpilot
 • Wise: 226,974 reviews, rated 4.3/5 on Trustpilot
 • Western Union: 86,009 reviews, rated 4.2/5 on Trustpilot
Przejdź do Currencies Direct

Czy banki pobierają prowizje za przelewy?

Tak, banki pobierają prowizje za przelewy międzynarodowe. Co więcej, mogą one być całkiem wysokie. Nawet jeśli podana przez bank opłata za płatności jest niska, należy pamiętać o marży walutowej, która zwiększa koszty, a także o opłatach za przelewy SWIFT, które mogą zostać pobrane podczas przetwarzania płatności, co sprawi, że odbiorca otrzyma mniej pieniędzy.

Jak duże prowizje pobierają banki za przelewy międzynarodowe?

Zazwyczaj banki pobierają stosunkowo duże prowizje, a także nakładają duże marże walutowe. Może to oznaczać, że gdy wyślesz pieniądze za pośrednictwem banku, odbiorca otrzyma znacznie mniej pieniędzy niż przy wysyłce za pośrednictwem specjalistycznego serwisu oferującego usługi w zakresie płatności.

Poniżej prezentujemy przykładowe kwoty, które otrzymałby odbiorca w USA, gdyby pieniądze zostały wysłane z różnych krajów za pośrednictwem wybranego przez nas najlepszego serwisu w porównaniu z najdroższym serwisem.

Kwota i kraj wysyłkiKwota otrzymana za pośrednictwem najtańszego serwisu w naszym porównaniuKwota otrzymana za pośrednictwem najdroższego serwisu w naszym porównaniuRóżnica
1000 GBP do USA1118,81 USD1072,76 USD-46,05 USD
1000 EUR do USA973,67 USD899,75 USD-73,92 USD
1000 CAD do USA734,06 CAD708,14 USD-25,92 USD
1000 SGD do USA700,21 USD670,62 USD-29,59 USD

Jaka jest najtańsza metoda wysyłania pieniędzy do Polski?

Znalezienie najtańszej metody wysyłania pieniędzy do Polski może być bardziej skomplikowane, niż się to początkowo wydaje. W zależności od wybranego usługodawcy możesz spotkać się z następującymi opłatami:

Zmienna opłata za płatność – może się ona zmieniać w zależności od wybranej metody płatności; najtańsze są płatności przez bankowość internetową oraz płatności kartą debetową, natomiast najdroższe są płatności kartą kredytową

Marże walutowe – to procentowe opłaty, które bank nakłada na środki wymieniane na inną walutę; mogą one znacząco podnieść koszty transakcji

Opłaty naliczane przez strony trzecie – na przykład opłaty za przelewy SWIFT lub dodatkowe opłaty za korzystanie z karty kredytowej

Porównaj różne serwisy w Exiap już dziś, aby przekonać się, który usługodawca najlepiej zrealizuje Twoją płatność do Polski.

Rozpocznij porównywanie serwisów płatności online

Podsumowanie

Przy wysyłaniu pieniędzy z zagranicy do Polski ważne jest znalezienie serwisu oferującego usługi w zakresie międzynarodowych płatności online z najniższymi opłatami i najkorzystniejszym kursem wymiany walut. Niestety banki często naliczają wysokie opłaty i nakładają duże marże walutowe, przez co odbiorcy otrzymują mniej pieniędzy, niż otrzymaliby za pośrednictwem specjalistycznego dostawcy usług.

W Exiap polecamy tylko najbardziej zaufane, w pełni uregulowane serwisy oferujące usługi w zakresie międzynarodowych płatności online. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje płatności zostaną zrealizowane szybko i sprawnie.

Szukasz więcej porad ekspertów na temat wysyłania pieniędzy za granicę?

What is the Cheapest Way to Send Money Internationally?

You now have more choice than ever before when it comes to sending money internationally.

How to Send Money Online, Your Ultimate 2024 Guide

By sending money online, you could save time and money compared to relying on your bank.

Find the Best Way to Send Money Instantly Abroad

Find the best way to send money instantly and securely to a foreign country online.

What's the Best Way to Send Money Internationally?

Looking for the best way to send money abroad? Use our 2024 guide to become an expert in transferring money.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wysyłania pieniędzy do Polski

Czy jest jakiś limit środków, które mogę wysłać do Polski?

Minimalne i maksymalne kwoty płatności wysyłanych do Polski różnią się w zależności od usługodawcy. Aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru, porównaj różne serwisy i znajdź ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a także zapewnia bezpieczną wysyłkę środków w wybranej przez Ciebie walucie.

Jak znaleźć najkorzystniejszy kurs wymiany walut podczas wysyłania pieniędzy do Polski?

Gdy wysyłasz pieniędze do Polski, ważne jest znalezienie najkorzystniejszego kursu wymiany. W tym celu najłatwiej porównać oferty różnych serwisów, uwzględniając kwotę, którą chcesz przesłać. Można to zrobić bezpośrednio na stronach serwisów lub za pomocą porównywarek, takich jak Exiap. Nasza porównywarka pomoże Ci szybko znaleźć serwis najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Z jakiego powodu możesz potrzebować wysłać pieniądze do Polski?

Jest wiele powodów, dla których wysyła się pieniądze do Polski. Być może chcesz wysłać je do członka rodziny, wesprzeć ukochaną osobę uczącą się w Polsce, spłacić ratę kredytu lub uiścić międzynarodową opłatę. Niezależnie od powodu, dla którego wysyłasz pieniądze, Exiap pomoże Ci wybrać serwis idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.